تاريخ : چهارشنبه 1390/10/28 | | نويسنده : کامبیز

نوع فایل : PDF

نوع زبان : انگلیسی

حجم فایل : ۱۴.۶ MB

تعداد صفحات : 345 صفحه

نوع صفحات : سیاه و سفید

---------------> دانلودتاريخ : چهارشنبه 1390/10/28 | | نويسنده : کامبیز

دنیای اقتصاد- سازمان توسعه تجارت ایران آخرین وضعیت ثبت سفارش خودروهای خارجی را اعلام کرد که طبق آن، مجوز واردات بیش از 35 خودرو لغو و به 22 خودروي جدید نیز مجوز ثبت سفارش داده شده است. در بین خودروهای لغو مجوز شده، می‌توان به انواع «بنز» و «کیا» اشاره کرد و خودروهایی مانند «مازراتی» نیز مجوز ورود به کشور را دریافت کرده‌اند. بر این اساس، هم‌اکنون 72 مدل از انواع خودروهای خارجی از چندین کشور آسیایی و اروپایی مجوز ورود به ایران را دارا هستند.

سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:
آخرین وضعیت ثبت سفارش خودروها
گروه خودرو- سازمان توسعه تجارت در حالی آخرین وضعیت مربوط به ثبت سفارش خودروهای خارجی را در سال جاری اعلام کرد که طبق آن، مجوز ثبت سفارش هشت «برند» از شش کشور تمدید شده و ثبت سفارش پنج برند از سه کشور نیز به حالت تعلیق درآمده است.
این سازمان همچنین مجوز ثبت سفارش برای یک برند ایتالیایی (مازراتی) را صادر کرده و به چهار برند دیگر نیز مجوز ثبت سفارش خودروهایی جدید را داده است.
طبق آمار مذکور، 72 مدل خودرو خارجی از برندهای مختلف دنیا مانند هیوندایی، تویوتا، اوپل، مازراتی و سوزوکی امکان ثبت سفارش در ایران را دارند، این در حالی است که در لیست قبلی (اعلام شده در شهریور ماه) امکان ثبت سفارش 85 مدل خودرو وجود داشت.
در این بین، 22 مدل خودرو برای اولین بار مجوز ثبت سفارش از سازمان توسعه تجارت گرفته اند و واردات آنها به کشور مانعی ندارد.
البته آن طور که رییس سازمان توسعه تجارت پیش تر در گفت و گو با «دنیای اقتصاد» اعلام کرد، ثبت سفارش به معنای واردات نیست و نباید آمار این دو را یکی دانست.
به گفته حمید صافدل، تضمینی وجود ندارد که تمام خودروهای ثبت سفارش شده، به کشور وارد شوند و به همین دلیل ممکن است آمار واردات با آمار ثبت سفارش همخوانی نداشته باشد. با این حساب ، امکان دارد بخشی از خودروهایی که طبق لیست سازمان توسعه تجارت مجوز ثبت سفارش دارند، در نهایت میهمان بازار ایران نشوند.
تمدید شده‌ها
اما به سراغ آمار برویم و با جزئیات ثبت سفارش خودروهای خارجی طی سال جاری بیشتر آشنا شویم.
ابتدا از برندهایی شروع کنیم که امکان ثبت سفارش آنها قبلا هم وجود داشته و سازمان توسعه تجارت مجوزشان را برای ادامه ثبت سفارش و واردات، تمدید کرده است.
آن طور که آمارها می‌گوید، واردکنندگان خودرو مجازند نسبت به ثبت سفارش از شش کشور آلمان، ژاپن، کره جنوبی، فرانسه، ایتالیا و بریتانیا اقدام کنند، زیرا مجوز ثبت سفارش خودرو از این شش کشور تمدید شده است.
در این بین، ژاپن سه نماینده دارد و سایر کشورها دارای یک نماینده هستند. طبق اعلام سازمان توسعه تجارت، واردکنندگان می‌توانند نسبت به ثبت سفارش انواع خودرو از سه شرکت ژاپنی «تویوتا»، «نیسان» و «سوزوکی» اقدام کنند. این سازمان همچنین ثبت سفارش خودرو از شرکت‌های اوپل (آلمان)، رنو (فرانسه)، ام جی (بریتانیا)، هیوندایی (کره جنوبی) و آلفارومئو (ایتالیا) را تمدید کرده است.
اگر نگاهی تفکیکی به آمار ثبت سفارش هشت شرکت موردنظر بیندازیم، متوجه خواهیم شد که تویوتا دارای بیشترین سهم (32 درصد) است و نیسان نیز کمترین سهم (چهار درصد) را در اختیار دارد. طبق آمار، سهم سایر شرکت‌ها نیز به این ترتیب است:هیوندایی 23 درصد، رنو 11 درصد، آلفارومئو و سوزوکی 9 درصد و ام جی و اوپل شش درصد.
از جمله خودروهایی که در لیست شرکت‌های تمدید ثبت سفارش شده، به چشم می‌آیند، می‌توان به سوزوکی کیزاشی، اوپل کورسا، آلفارومئو جولیتا، ام جی 6، تویوتا لندکروز و اوریون، رنو اسکالا، لکسوس RX و LS، نیسان قشقایی و هیوندایی سوناتا و جنسیس اشاره کرد.
با توجه به آمار، طی امسال شرکت تویوتا بیشترین ثبت سفارش را به خود اختصاص است.
همچنین ثبت سفارش بیش از 35 مدل خودرو نیز به کشور متوقف شده و با این حساب واردات آنها فعلا امکانپذیر نیست.
میهمانان جدید
اما لیست اعلامی‌از سوی سازمان توسعه تجارت، میهمانان جدیدی نیز دارد، میهمانانی که لوکس تر از خودروهای قبلی به حساب می‌آیند.
در این بین، شرکت «مازراتی»، تازه به جمع شرکت‌های صادرکننده خودرو به ایران پیوسته، حال آنکه محصولات «فولكس واگن» «هیوندایی» و «تویوتا» و «سانگ یونگ» در سال‌های گذشته نیز به ایران آمده اند و سازمان توسعه تجارت طبق آخرین لیست خود، به خودروهایی جدید از این سه شرکت مجوز ثبت سفارش داده است.
در این بین، مازراتی بیشترین سهم را دارد و هیوندایی نیز کمترین سهم را به خود اختصاص داده است.
طبق آمار، مازراتی که یکی از جدیدترین برندهای میهمان ایران به شمار می‌رود، 47 درصد از کل ثبت سفارش‌های مربوط به خودروهای جدید را در اختیار گرفته و خودروهای جدید هیوندایی نیز تنها پنج درصد سهم دارند. همچنین شرکت سانگ یونگ یانگ، تویوتا و فولکس واگن نیز به ترتیب 26 و 11 درصد (مشترکا) از این ثبت سفارش صاحب سهم هستند.
آن طور که آمار می‌گوید، مدل‌های گرنتوریسمو و گرنکابریو از مازراتی، لکسوس CT از تویوتا، رودیوس از سانگ یانگ و جنسیس BH اتومات از هیوندایی، از جمله خودروهایی هستند که به تازگی مجوز ثبت سفارش از سازمان توسعه تجارت دریافت کرده‌اند. همچنین یک مدل ون نیز از فولکس واگن آلمان ثبت سفارش شده که 11-15 نفره به‌حساب می‌آید.
متوقف شده‌ها
به سراغ «متوقف شده‌ها» برویم و ببینیم طبق لیست جدید سازمان توسعه تجارت، ثبت سفارش چه خودروهایی متوقف شده است.
طبق آمار، محصولات پنج شرکت از سه کشور، در لیست ممنوع شده‌ها قرار دارند و سازمان توسعه تجارت مجوزی برای ثبت سفارش آنها صادر نکرده است. این شرکت‌ها عبارتند از، بنز و اسمارت و پورشه (آلمان)، کیاموتورز (کره جنوبی) و سوبارو (ژاپن)؛ در این بین، آلمانی‌ها بیشترین سهم را دارند، به نحوی که از جمع ممنوع شده‌ها، بنز 54 درصد، پورشه 17 درصد و اسمارت شش درصد سهم را به خود اختصاص داده‌اند تا خودروسازان آلمانی در مجموع سهمی‌77 درصدی را از «ممنوعی‌ها» داشته باشند.
همچنین کیاموتورز نیز سهمی‌20 درصدی در این آمار دارد و سوبارو نیز دارای سهمی‌سه درصدی است.
اگر خودروهایی را که ثبت سفارش شان متوقف شده ، به لحاظ «مدل» بررسی کنیم، متوجه می‌شویم در مجموع بیش از 35 مدل خودرو با توقف ثبت سفارش روبه‌رو شده‌اند و امکان واردات آنها به کشور وجود ندارد.
البته توقف ثبت سفارش این خودروها از دو جهت قابل بررسی است، به نحوی که یا واردکنندگان امکان ثبت سفارش داشته و به هر دلیل نتوانسته اند این کار را انجام دهند یا شرکت‌های خارجی طرف معامله، ارتباط خود با ایران را قطع کرده‌اند.
در مورد دلیل اول، چندان جای بحثی وجود ندارد، زیرا موضوعی است که به وضعیت «بازار» مربوط می‌شود و با واردکنندگان تمایلی به ثبت سفارش آنها نداشته‌اند یا اینکه سازمان توسعه تجارت بنا به دلایلی (مثلا عدم احراز شرایط واردات) مجوز ثبت سفارش برای آنها صادر نکرده است. به عنوان مثال ممکن است فلان شرکت نتوانسته باشد شرایط لازم برای خدمات پس از فروش را فراهم کند و یا استاندارد خودرو مربوطه با شرایط کشور همخوانی نداشته است.
در مورد دلیل دوم اما باید عنوان کرد که محدودیت‌های بین‌المللی سبب شده تا برخی شرکت‌های خارجی صادرات خود را به ایران متوقف کنند. در این بین، دو شرکت بنز و کیاموتورز رسما اعلام کردند که رابطه خود را با کشور قطع کرده، دیگر خودرو به ایران نمی‌دهند.
البته ظاهرا محصولات کیاموتورز هنوز هم از راه‌هایی فرعی به ایران می‌آیند.
از جمله خودروهایی که جایی در لیست جدید ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت ندارند، می‌توان به سوبارو لگاسی، اسمارت کابریو، بنزهای C350، SLK، C200، پورشه پانامرا و کیا اسپورتیج اشاره کرد. البته به نظر می‌رسد مشکل ثبت سفارش پورشه چندان حاد نیست و خودروهای این شرکت باز هم امکان ورود به ایران را خواهند داشت.

منبع : دنیای اقتصادتاريخ : دوشنبه 1390/10/26 | | نويسنده : کامبیز
 

یازدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو هند به عنوان یکی از نمایشگاه های معتبر خودروی جهان در سال 2012 در روز پنجشنبه گذشته با حضور 1500 شركت از 24 كشور جهان از جمله آمریكا، چین، تركیه، ژاپن، آلمان، فرانسه و تایلند در محل نمایشگاههای تجاری هند در دهلی نو آغاز به كار كرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، شركت‌های خودروسازی فورد، فولكس واگن، هیوندای، جنرال‌موتورز و نیسان در بین برندهای حاضر در این نمایشگاه هستند. خودروسازان حاضر در نمایشگاه هند به ویژه روی رونمایی از خودروهای دو دیفرانسیلی حساب باز كرده‌اند. خودروهایی كه تقاضای خرید آن‌ها در هند رو به افزایش است.

این نمایشگاه هفت روزه بطور مشترك توسط انجمن سازندگان قطعات خودرو هند و كنفدراسیون صنایع این كشور ترتیب یافته است. بطوریکه شركت‌های بزرگ خودروسازی جهان امیدوارند در شرایط ركود اقتصادی نمایشگاه خودرو هند بتواند شروع خوبی برای آن‌ها در سال 2012 رقم بزند. نمایشگاه خودروسازی هند هر دو سال یكبار در دهلی نو برگزار می شود و كارشناسان امور اقتصادی معتقدند كه ارزش صنعت خودروسازی این كشور در طول سال مالی جاری به میزان هفت درصد، در مقایسه با سال قبل از آن افزایش خواهد یافت.

"راجیو كول" رئیس كمیته هدایت یازدهمین نمایشگاه خودروسازی هند به خبرنگاران گفت كه یازدهمین نمایشگاه خوروسازی هند در یك فضای 115 هزار مترمربعی تشكیل شده است در حالیکه سال گذشته این نمایشگاه در یك فضای 125هزار مترمربعی برپا شده بود.

در این نمایشگاه 50 شركت مطرح صنعت خودروسازی محصولاتشان را به نمایش گذاشته و همچنین 24 شركت داخلی و هشت شركت بین المللی، مدلهای جدید خودروهای خود را برای نخستین بار در این نمایشگاه عرضه می كنند. علاوه بر این خودروها، هشت نوع موتورسیكلت جدید نیز از سوی كارخانه های هندی در این نمایشگاه در معرض دید بازدید كنندگان گذاشته می شود.

اولین نمایشگاه خودروسازی هند در سال 1986 برگزار شد كه در آن 100 شركت حضور فعال داشتند. ارزش سالانه معاملات خودرو در هند به 35 میلیارد دلار بالغ می گردد و این میزان معامله، هند را به صورت هفتمین سازنده بزرگ خودرو در جهان در می آورد. به این ترتیب، ارزش سالانه تجارت قطعات خودرو در هند 40 میلیارد است و انتظار می رود كه این میزان تا سال 2020 به 100 میلیارد دلار افزایش یابد.

در دهه گذشته اولین نمایشگاه هر سال، نمایشگاه خودروی دیترویت بود که در ژانویه برگزار می‌شد ولی بیشتر از پنج سال است که هند گوی سبقت را ربوده است و اولین نمایشگاه خودرو هر سال در دهلی برگزار می‌شود. البته این نمایشگاه در سال‌های قبل رونق زیادی نداشت ولی از دو سال قبل که رشد فروش در این کشور زیاد شد و تقاضا برای خودروهای لوکس در این کشور با افزایش 40 درصدی همراه بود نمایشگاه دهلی نیز در فهرست نمایشگاه‌های مهم دنیا قرار گرفت.

پیش بینی شده كه هند در طول یك سال آینده از برزیل پیشی گرفته و به صورت ششمین تولید كننده بزرگ خودرو در جهان در آید. درحال حاضر هند در صدد است كه به صورت بزرگترین تولید كننده خودروهای كوچك و دومین تولید كننده بزرگ انواع موتورسیكلت در جهان در آید.

این نمایشگاه در میدان "پراگاتی" دهلی نو برپا شده و از 15 دی تا 21 دی ماه دایر است.

 

 

 تاريخ : یکشنبه 1390/10/25 | | نويسنده : کامبیز

یکی از خوانندگان محترم این وبلاگ زحمت کشیده اند و مطلبی را در مورد خودروی رانا از مجله ایران خودرو شماره ۲۳۵ صفحات ۸ و ۹ ارسال نموده اند که ضمن تشکر از آقای جاویدان فر این مطلب را عینا در زیر قرار می دهم.

عنوان : رانا دومین خودرو با برند ملی

موضوع : طراحی رانا ، مشخصات فنی ، تجهیزات ایمنی و رفاهی رانا ، قوای محرکه

نوع فایل : PDF

حجم فایل : 2.04MB

صفحه : رنگی

---------------> دانلودتاريخ : پنجشنبه 1390/10/22 | | نويسنده : کامبیز
تازه‌ترین ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل در شرایطی اعلام شد که به جز سه مدل از «پراید»، سایر خودروهای تحت ارزیابی، میهمان گروه «خیلی خوب» شدند.
با این حساب، در حال حاضر صنعت خودرو کشور فقط سه خودرو «خوب» دارد و باقی تولیدات آن، از پراید گرفته تا پژو 405 و نیسان تینا، همگی «خیلی خوب» هستند.

در آمار مذکور که به آذر ماه مربوط می‌شود، 24 خودرو تولید داخل به چشم می‌آید و طبق آن، خودروهای ژاپنی بالاترین کیفیت را به خود اختصاص داده و «پرایدها» نیز حائز کمترین کیفیت شده‌اند.24 خودرو موردنظر، مانند ماه‌های قبلی در ۹ معیار «سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان»، «سیستم موتور»، «‌ترمز»، «تجهیزات الکتریکی»، «تزئینات داخلی و خارجی»، «صداهای غیرعادی»، «بدنه»، «نفوذ آب» و «رنگ» ارزیابی شده‌اند و هرکدام که بین صفر تا ۱۲۰ نمره منفی کسب کرده‌اند، در دسته «خیلی خوب» و آنها که بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ نمره منفی به دست آورده‌اند، در گروه «خوب»ها جای گرفته‌اند.
صدر همچنان در اختیار ژاپنی‌ها
اما رده‌بندی کیفی آذر ماه خودروهای داخلی در حالی اعلام شده که باز هم چهار ژاپنی صدرنشین آن به حساب می‌آیند و در این بین، نیسان تینا باکیفیت‌ترین شان است.
این خودرو مونتاژی ، فقط در بدنه و رنگ، نمره منفی به دست آورده است ، حال آنکه هموطن اش نیومزدا3 فقط در رنگ نمره منفی کسب کرده و جایگاه دوم جدول را در اختیار دارد.پس از این محصول، با ماکسیما در رده سوم جدول روبه رو می‌شویم، خودرویی که در تزئینات، بدنه و رنگ نمره منفی به خود می‌بیند. سوزوکی گرندویتارا هم که جایگاه چهارم جدول را در اختیار دارد، دقیقا در همین معیارها نمره منفی کسب کرده است. هر چهار خودرو ژاپنی مذکور، مونتاژی به حساب می‌آیند، به نحوی که تینا و ماکسیما در پارس خودرو، مزدا3 در «گروه بهمن» و ویتارا در ایران خودرو خراسان به مونتاژ می‌رسند.
تندر، بهترین اروپایی
هرچه کیفیت تندر-90 بیشتر می‌شود و این محصول در رده‌های کیفی بالاتر قرار می‌گیرد، این سوال در اذهان شکل می‌گیرد که چرا این خودرو باکیفیت نتوانست طبق روال و برنامه‌ریزی تولید خود پیش رود، این در حالی است که حاشیه‌سازی‌های آن تنها به محرومیت مشتریان از این خودرو باکیفیت انجامید.
تندر-90 که در رده بندی آذرماه بهترین خودرو اروپایی تولید داخل شده، هم اکنون با تیراژی نسبتا پایین و قیمتی بالا در بازار کشور عرضه می‌شود، حال آنکه اگر سر وقت و بدون حاشیه تولید آن آغاز می‌شد، هم اکنون به جای برخی خودروهای کم کیفیت داخل، تندر-90 را در خطوط تولید و خیابان‌های کشور به چشم می‌دیدیم.به هر حال در رده بندی آذر ماه، تندر پارس خودرو با اختلافی چهار امتیازی نسبت به همتای ایران خودرویی اش، جایگاه پنجم را در اختیار دارد و به جز ترمز و نفوذ آب، در مابقی معیارها حائز نمره منفی شده است. این در حالی است که تندر ایران خودرو در سیستم تعلیق، موتور و ترمز نمره منفی ندارد و پس از مگان در رده هفتم جدول نشسته است. در رده‌بندی آذر ماه باز هم اختلاف کیفی میان معیارهای تندرهای ایران خودرو و پارس خودرو به چشم می‌آید.اما هموطن تندر یعنی مگان در حالی عضو ششم جدول است که در پنج معیار از جمله صداهاي غيرعادي و بدنه نمره منفی به خود می‌بیند. در بین دیگر هموطن‌های بالانشین تندر، پژو 206 در مدل‌های‌هاچ بک و صندوقدار رده‌های هشتم و نهم را بدست آورده‌اند. 206‌هاچ بک که کیفیت بهتری نسبت به مدل صندوقدارش دارد، به جز تعلیق، ترمز و نفوذ آب، در باقی معیارها نمره منفی کسب کرده و 206 صندوقدار نیز دقیقا در همین معیارها نمره منفی کسب نکرده است.
از 206 که بگذریم، با دو خودرو کره‌ای به نام‌های هیوندایی آوانته و ریو در رده‌های یازدهم و دوازدهم روبرو می‌شویم. آوانته که محصول بخش خصوصی به شمار می‌آید، تنها در چهار معیار نمره منفی دارد و بیشترین آن به رنگ مربوط می‌شود. این محصول کمترین کیفیت را در سیستم موتور بین خودروهای تحت ارزیابی داراست.
ریو نیز به جز تجهیزات الکتریکی و نفوذ آب، در باقی معیارها نمره منفی به خود می‌بیند. این محصول که تا پایان سال میهمان سایپاست، هنوز هم در سیستم موتور نمره منفی بالایی دارد و این ایراد از همان ابتدا نیز در ریو وجود داشت.
افت و خیز کیفی چینی‌ها
به سراغ چشم بادامی‌های چینی خودروسازی کشور برویم و حال و احوالی از آنها بگیریم.
در جدول رده‌بندی آذر ماه، چهار خودرو چینی به چشم مي‌آید که در مقایسه با رده‌بندی قبلی، دو خودرو کمتر شده است. از بین این چهار خودرو چینی، MVM مدل ۵۳۰ باز هم بهترین کیفیت را به خود اختصاص داده و MVM مدل 110 نیز دارای کمترین کیفیت است. MVM مدل ۵۳۰ که بالاتر از خودروهایی مانند سمند و پژو ۴۰۵ و پارس قرار گرفته، در پنج معیار از جمله سیستم تعلیق، بدنه و رنگ نمره منفی دارد. این محصول باز هم بیشترین نمره منفی را در سیستم تعلیق بین کل خودروهای تحت ارزیابی به خود اختصاص داده است. پس از این خودرو، لیفان مدل ۶۲۰ توانسته بهترین کیفیت را میان چینی‌های مونتاژ ایران بدست بیاورد و بالاتر از محصولی مانند تیبای سایپا قرار بگیرد. این خودرو البته فقط در نفوذ آب نمره منفی ندارد. بیشترین نمره منفی لیفان به سیستم تعلیق آن مربوط می‌شود. دیگر چینی جدول کیفی آذر ماه، یک شاسی بلند است که هم اکنون کمترین قیمت را بین سایر خودروهای شاسی بلند بازار کشور داراست. MVM مدل X33 اگرچه صداهای غیرعادی ندارد و آب در آن نفوذ نمی‌کند، اما در سایر معیارها نمره منفی به خود مي‌بیند. MVM مدل ۱۱۰ نیز که از آن با نام کم مصرف ترین خودرو تولید داخل یاد مي‌شود، فقط در سیستم تعلیق نمره منفی ندارد و طبق آمار، کمترین کیفیت را در ترمز و تجهیزات الکتریکی ، بین خودروهای تخت ارزیابی آذر به خود اختصاص داده است.
کیفیت پارس، 405 و سمند
نگاهی نیز به کیفیت سمند و پژو ۴۰۵ و پارس بیندازیم، خودروهایی که در رده‌هاي سیزدهم تا شانزدهم جدول جای گرفته اند. در این بین، سمند و پژوپارس خراسان که اعضای سیزدهم و چهاردهم جدول به شمار مي‌روند، در تمام معیارها نمره منفی دارند. پژو ۴۰۵ خراسان نیز که عضو پانزدهم جدول است، تنها در نفوذ آب نمره منفی ندارد ، اما همتای تهرانی اش در همه معیارها نمره منفی به خود می‌بیند.
پژو 405 تولید مرکز به همراه لیفان 620، مشترکا دارای بیشترین صداهای غیرعادی در بین خودروهای تحت ارزیابی آذر ماه هستند.
قبل از آنکه به بررسی کیفیت پرایدهای سایپا بپردازیم، بد نیست بدانید که تیبا اولین محصول داخلی این شرکت، نوزدهمین عضو جدول به حساب می‌آید .اما در میان پرایدها، فقط مدل 131 سایپا در جمع «خیلی خوب‌ها» قرار دارد و سه پراید دیگر فعلا «خوب» هستند. پراید 131 سایپا در حالی خودرویی «خیلی خوب» به شمار می‌رود که نه تنها در همه معیارها نمره منفی دارد، بلکه کمترین کیفیت را نیز در معیار نفوذ آب داراست.پراید 132 نیز که در رده بعدی جا خوش کرده، در همه معیارها منفی است و کمترین کیفیت را در تزئینات به خود می‌بیند. همچنین پراید 131 پارس خودرو نیز که یکی به آخر است، در تمام معیارها نمره منفی دارد و بیشترین آن به بدنه مربوط می‌شود.سایپا 132 کاشان هم ضمن کسب نمره منفی،کمترین کیفیت را در بدنه و رنگ بین خودروهای تحت ارزیابی داراست.

منبع: دنیای اقتصادتاريخ : سه شنبه 1390/10/20 | | نويسنده : کامبیز

منبع : تابناکتاريخ : سه شنبه 1390/10/20 | | نويسنده : کامبیز

لامبورگینی یکی از معتبرترین شرکت های اتومبیل سازی در دنیا است. این شرکت خودروساز در سال 1963 تاسیس شد و از همان ابتدا کار را روی هیجان و سرعت اتومبیلرانی متمرکز کرد. اما این شرکت علیرغم به دست آوردن طرفداران زیاد؛ در طی سال ها کم کم افت کرد و نتوانست به عنوان یک شرکت منسجم و مطمئن، اطمینان خریداران را جلب کند ولی وقتی آلمان وارد صحنه شد، اوضاع تغییر کرد.

شرکت آلمانی آئودی؛ لامبورگینی را خرید و شروع به توسعه و ساخت ماشین های با کیفیتی کرد که توانستند نام لامبورگینی را بالا برده و آن را به یک برند فوق العاده در ساخت سوپرماشین ها تبدیل کنند. البته آلمانی ها دوست نداشتند هویت ایتالیایی لامبورگینی را تغییر دهند. پس لامبورگینی در ایتالیا باقی ماند.

مهندسی آلمانی نه تنها روی پلتفرم ماشین ها تاثیر گذاشت، بلکه نحوه پژوهش، ساخت و به کارگیری فناوری های جدید در سوپر ماشین ها را هم به کلی تغییر داد. در این مطلب می خواهیم سری به لامبورگینی بزنیم تا ببینیم این کارخانه چه مراحلی را تا نهایی کردن یک محصول می پیماید.

بگذارید اول سری به ساختمان کارخانه بزنیم. ساختمان بزرگتر شیشه ای، مدرن تر است. اما ساختمان سفیدی که در سمت راست می بینید، توسط فررنچو لامبورگینی، موسس این شرکت گشایش یافته است

 

 تصویر زیر مونتاژ قسمت جلوی بدنه فیبر کربنی را نشان می دهد که به کابین پیوند می خورد. در ادامه مطلب نگاهی خواهیم انداخت به مراحلی که بعد از کامل شدن طراحی اوالیه یک محصول انجام می شوند.

در مرحله زیر بخش های از پیش ساخته شده محصول بطور دستی متصل شده و یک نمونه واقعی از محصول را ایجاد می کنند. این نمونه مورد تست و آزمایش قرار می گیرد تا از کیفیت آن اطمینان حاصل شده و برای ورود به بازار آماده شود.

در تصویر می بینیم که ورقه های فیبر کربنی برش خورده و با دقت زیادی روی شاسی قرار می گیرند.

 این کوره غول پیکر هم برای بهبود دادن اجزای فیبر کربنی ماشین و به عبارت دیگر پختن آنها بکار می رود.

مونتاژ کردن قسمتهای مختلف بدنه که طبیعتا کاری زمانبر است

این هم از آماده سازی بخش های داخلی بدنه اتومبیل

 هر موتوری قبل از قرار داده شدن روی وسیله نقلیه مورد آزمایش قرار می گیرد سیستم های ترمز ، خود ترمزها و همچنین سیسم کنترل پایداری مورد آزمایش قرار می گیرد.

جالب اینکه در طراحی فرآیند ارگونومی کارگران هم در نظر گرفته می شود و در مواقع لزوم بدنه جابجا شده و دوران داده می شود تا به کارگران بخش مونتاژ فشار وارد نشود آنها مجبور نیستند خم شده و به زیر ماشین بروند.

 به مراحل پایانی مونتاژ نزدیک می شویم . می بینیم که پنجره های مشبک در عقب ماشین در حال نصب شدن هستند . این پنجره ها به تخلیه گرمای موتور کمک می کنند.

هر خودروی ساخته شده توسط یک راننده حرفه ای به دقت مورد آزمایش قرار می گیرد تا هنگام تحویل به مشتری مشکلی نداشته باشد. دقت کنید که به هنگام آرمایش داخل ماشین بطور کامل با یک کاغذ مخصوص پوشانده می شود تا هیچ آلودگی سبب کثیف شدن داخل خودرو نشود.

تصاویری دیگر از قسمت های مختلف تولید و مونتاژ قطعات لامبورگینی

 

 و این هم از محصول نهایی . زیباست و برای ساخت آن زحمت زیادی کشیده شده است.برای خریدنش هم باید زحمت بسیار زیادی کشید. نگهداری اش هم کار زحمت بری است. پس بهتر است فقط به آن بگوییم که از آشناییت خوشحالیم لامبورگینی !!


برچسب‌ها: کارخانه, لامبورگینی, عکس, تصاویر, ساخت

تاريخ : دوشنبه 1390/10/19 | | نويسنده : کامبیز
شرکت خودروسازی بی ام آلمان اعلام کرد که فروش این برند در سال 2011 میلادی بیشتر از مرسدس بنز بوده است.
طبق گزارش های موجود، این موضوع سبب شده که بی ام و بعد از لکسوس، دومین برند لوکس در بازار آمریکا لقب گیرد. هم‌اکنون شرکت‌های خودروسازی فعال در کشور آمریکا تلاش دارند تا سهم خود را در این بازار افزایش دهند. بی ام و در سال قبل با رشد 3/1 درصدی سهم خود در بازار توانست بیش از 9 درصد بازار خودروهای لوکس این آمریکا را به خود اختصاص دهد.

منبع : دنیای اقتصادتاريخ : پنجشنبه 1390/10/15 | | نويسنده : کامبیز
ارزانقیمت ترین خودرو جهان در هند تولید شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، شبکه تی وی پنج فرانسه گزارش داد: در هند خودرویی کاملا متفاوت از دیگر خودروهای جهان وارد بازار شد.

یکی از شرکت های هندی که در زمینه تولید موتور سیکلت و خودروهای سه چرخ تخصص دارد این خودرو را روانه بازار کرده است.

حداکثر سرعت این خودرو هفتاد کیلومتر در ساعت، وزن آن چهارصد کیلوگرم و قیمت آن کمتر از دو هزار یورو است.

 گفته می شود هدف از تولید این خودرو، رقابت با خودرو نانو شرکت تاتا هند و حضور گسترده تر در بازار خودروهای ارزانقیمت است.

این خودرو که نام آن آر ئی شصت (RE60) گذاشته شده است ارزان قیمت ترین خودرو جهان است.

راویو باجاج مدیرکل شرکت باجاج اتو تولید کننده این خودرو گفت: هدف ما کسب موقعیتی جدید نیست بلکه هدف ما تقویت موقعیتی است که داریم. ما فکر کردیم که بهترین راه برای تقویت این موقعیت، تولید بهترین خودرو چهار چرخ است.

شرکت تاتا با خودرو ارزان قیمت خود، نانو، نتوانست مشتریان فقیر و بیکار خود را که به منابع اعتباری دسترسی ندارند متقاعد کند. شرکت باجاج برای موفقیت در این راه، به بازارهای خارجی و بویژه سریلانکا چشم دوخته است.

باجاج در حال رایزنی برای همکاری با شرکت  فرانسوی رنو نیسان است. اما رنو پس از شکست طرح لوگان در هند، این بار احتمالا ترجیح خواهد داد طبقه متوسط هند را هدف قرار دهد.

منبع:تابناکتاريخ : چهارشنبه 1390/10/14 | | نويسنده : کامبیز

پاسخ به سوالات خودرویی( از۱۴دی الی ۲۰ آذر 90)


حسین

ba salam va khaste nabashid...mersi az rahnamaii shoma....ye zantia 81 kheili tamiz peida kardam..ba karkard 120000 kiloometr..ba gheimat 12500000 arzesh dare ya na?mersi az komak shoma

چهارشنبه ۱۴دی۱۳۹۰

جواب : اگر از نظر فنی و بدنه سالم باشد این قیمت می ارزد.


حمید

سلام . ممنون از سایت مفیدتون . من دوسه روزه خودرو شاسي بلند ام وي ام ايكس 33 رو ديدم و خيلي خوشم اومده و قيمت 30 مليون براي من مناسبه و مي دونم ماشين چيني و بدون كمكه . ولي نگرانم كه بخرم يانه ؟ بااين همه پولي كه ميدم اذيتم نكنه و پشيمون نشم ؟ موقع فروش تو دردسر نيافتم ؟ و كلا چيني بودنش منو نگران مي كنه . خواهش ميكنم نظرتونو خيلي صريح برام بنويسيد .
متشكرم....

چهارشنبه ۱۴دی۱۳۹۰

جواب : در این محدوده قیمت تنها خودروی شاسی بلند صفری که وجود دارد همین ام وی ام ایکس ۳۳ است و به همین دلیل مردم این خود را خوب خریده اند اما معمولا چون خودرو تازه وارد است مدتی طول می کشد تا از لحاظ فنی و کیفی خودش را نشان دهد. در ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل که در آذرماه منتشر گردید و در این وبلاگ نیز قرار داده شده ایکس ۳۳ در رده ۱۸ از بین ۲۴ خودروی ارزیابی شده و پس از سمند و پژو ۴۰۵ و لیفان ۶۲۰قرار گرفته است .


 

آلی

پىکان صفر تا100کیلومتر را در چند ثانیه طی میکند؟

چهارشنبه ۱۴دی۱۳۹۰

جواب : ۱۴.۳ ثانیه


شاهین

ba salam v khaste nabashid runa key vared bazar mishe???????????

چهارشنبه ۱۴دی۱۳۹۰

جواب : طبق گفته مسئولین ایران خودرو ، اردیبهشت ۹۱ وارد بازار می شود


عادل

با سلام

می خواستم تو رنج قیمتی 35 تا 45 ملیون ماشین بگیرم، اولویتهام جادار بودن، کیفیت، لوکس (آپشن)، استهلاک، بازار فروش هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

چهارشنبه ۱۴دی۱۳۹۰

جواب : گزینه های خوب در این رنج برای شما با توجه اولویت هایی که اعلام کردید : مزدا ۳ نیو تیپ ۳ کارکرده ۸۹-سوناتا ۲۰۰۹-اپتیما ۲۰۱۰- آزرا ۲۰۰۸- کمری ۲۰۰۸ جی ال ایکس


رامین

باسلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم هزینه تعمیرو نگهداری قیمت قطعات زانتیا بیشتره یا مگان ؟ کدام یک ارزش خرید بیشتری داره و راحتتره برای خانواده( البته تورنج قیمتی 21تا25 )

چهارشنبه ۱۴دی۱۳۹۰

جواب : قیمت قطعات یدکی مگان بیشتر است. در حال حاضر مگان ارزش خریدش بیشتر است. با توجه به اینکه تولید زانتیا هم متوقف شده و قیافه خودرو نیز قدیمی است و امکانات آن نیز به نسبت مگان خیلی کمتر است. در این رنج قیمت باید مگان کارکرده بگیرید.


علی

سلام
یک SUV اتوماتیک دست دوم با 40 میلیون چی پیشنهاد میکنید بخرم؟ موسو - پاجرو گروه بهمن - رونیز دنده ای - I30 هیوندا
ممنون

چهارشنبه ۱۴دی۱۳۹۰

حواب : دوست عزیز هیوندای آی ۳۰ که یک سواری است و ربطی به خودروهای اشاره شده ندارد. بین ۳ گزینه دیگر من پاجرو را پیشنهاد می کنم. البته احتمالا مدل ۲۰۰۶ آن را می توانید خریداری کنید


شروین

سلام میخواستم بدونم ۳۰ تا ۴۰ چه خودروهایی میتونم بگیرم؟؟ و بین هیوندا کوپه و ام جی ۵۵۰ ۲۰۱۲ گیر کردم.

سه شنبه ۱۳دی ۱۳۹۰

جواب : معایب هیوندای کوپه : بازار بد دست دوم ، فقط برای جوانها مناسب است و بدرد خانواده نمی خورد ، فضای بسیار کم بار و سرنشین عقب ، عدم نرمی اتاق ، نرم نبودن کمک فنرها ، استهلاک نسبتا بالای خودرو  بنابراین پیشنهاد من ام جی ۵۵۰ مدل ۲۰۱۲ است.


جواد

باعرض سلام وخسته نباشي

آيامزدا3جديدازلحاظ نرمي مثل آوانته هست؟
نسبت به 206 چطوره چون 206 واقعا زيروبندخشكي داره
ازپاسختون ممنونم

سه شنبه ۱۳دی ۱۳۹۰

جواب : بله و شاید از آوانته هم نرمتر باشد. اساسا مزدا ۳ جدید ربطی به ۲۰۶ ندارد و قابل مقایسه نیست .


با سلام
میخواستم نظر شما را در مورد خودروی رکستون در مقایسه با محصولات همتراز اس یو وی هیوندایی بدونم.
با تشکر فراوان

سه شنبه ۱۳دی ۱۳۹۰

جواب : خودروهای سانگ یانگ عموما خودروهای پر قدرت و با امکانات خوبی هستند اما در بازار ایران خیلی عامه پسند نیستند. افت قیمت دست دوم آنها بالاست . اگر نگاهی به دیگر خودروهای این خودرساز بیندازید مانند چیرمن یا کوراندو می بینید که در ایران خیلی موفقیتی نداشته و فروش خوبی نداشته است. برند هیوندایی خیلی مفق تر بوده است.


رامین

باسلام و خسته نباشید
به نظر شما هزینه تعمیر و نگهداری ماکسیما اتوماتیک بیشتره یا دنده ای ؟(تورنج 25-26 تومن ) معایب ماکسیما دنده ای نسبت به اتوماتیک چیه که استقبال کمتری میشه و بازار ضعیفتری داره ؟

دوشنبه ۱۲دی ۱۳۹۰

جواب : بطور کلی گیربکس اتومات هزینه تعمیرش بیشتر از گیربکس معمولی است. در سالهای اخیر استقبال از گیربکس اتومات خیلی بیشتر از معمولی است شاید یکی از علتهای آن هم ترافیک شهرهای بزرگ باشد که واقعا گیربکس اتومات خیلی کمک می کنه و بطور کلی رانندگی با اتومات خیلی راحتتر از معمولی است.


 

با سلا م و خسته نباشید می خواستم ببینم هیوندای واراکروزix55 فول آپشن مدل ۲۰۱۰ رنگ سفید داخل کرم با کارکرد ۳۰۰۰۰ کیلومتر رنگ فابریک و تمیز چقدر قیمت دارد۰ دلیل حمایت بیدریغ شما از سورنتو 2011 با توجه به اینکه وراکروز کیفیت سواری و تسلط بهتری دارد؛ را لطفا توضیح بفرمایید شاید از خرید وراکروز منصرف شدیم۰با تشکر از سایت خوب و راهنماییهای کارشناسانه شما۰

دوشنبه ۱۲دی ۱۳۹۰

جواب : بین ۷۲ تا ۷۴ قیمت دارد. قبلا هم دوست عزیز در مورد سورنتو ۲۰۱۱ توضیح داده ام علت تعریف من از این خودرو در مقایسه با وراکروز این است : طراحی داخلی ، طراحی خارجی ، سایز خودرو ، هندلینگ ، قیمت خودرو . در اینکه خودروی وراکروز خودروی نرمی است شکی نیست اما باید به عوامل دیگر هم توجه کرد.


سحر

سلام وقتتون به خیر.
ام وی ام 530 با این امکاناتی که داره ارزش خرید داره؟ امکاناتش واقعا کارایی داره یا چون چینیه بعد یه مدت خراب میشه؟ خدمات پس از فروشش چه طوره؟ افت قیمتش زیاده؟
تشکر

دوشنبه ۱۲دی ۱۳۹۰

جواب : ببینید این خودرو تازه وارد است و معمولا باید حداقل ۱ سال بگذرد تا عیوبات آن مشخص شود و بتوان در مورد آن اظهار نظر کرد مانند لیفان ۵۲۰ که پس از گذشت ۱ سال عیوب آن مشخص شد . اما در رده بندی کیفی خودروها در آذر ۹۰ که متن آن در همین وبلاگ نیز قرار داده شده ام وی ام ۵۳۰ در رده ۱۲ جدول قرار دارد ( از مجموع ۲۴ خودروی ارزیابی شده ) و وضعیت آن از سمند و پژو ۴۰۵ و لیفان ۶۲۰ در جدول بهتر است. در این گزارش آمده : این محصول باز هم بیشترین نمره منفی را در سیستم تعلیق بین کل خودروهای تحت ارزیابی به خود اختصاص داده است.افت قیمت آن به نسبت پژو و سمند کمی بیشتر است.


عبدالهی

با سلام آیا کف خودرو نیسان تینا در دست اندازها و ورودی پارکینگ های رمپ دار به زمین گیر مکنه؟

دوشنبه ۱۲دی ۱۳۹۰

جواب : پاسخ به این سوال به این راحتی میسر نیست . نمی دانم ارتفاع دست انداز چقدر است ؟ وضعیت شیب پارکینگ چقدر است . در حالت عادی نیسان تی ینا ارتفاع قابل قبولی دارد و مانند مزدا ۳ ارتفاع پائینی ندارد و فکر نمی کنم مشکلی وجود داشته باشد.


حمیدرضا

سلام آقا کامبیز عزیز- واقعا ازته دل از وبلاگ شما متشکرم- از اینکه این همه راهنمایی های تخصصی برای هموطنان انجام میدهید سپاسگزارم- میخواستم یه مگان بخرم یه گزینه پیشنهاد شده :مدل 2006وارداتی که 6سال توگمرک خوابیده.به نظرتون صلاح است یا یه1600سی سی نوبخرم .ضمنا با توجه به گرانی مگان امکان خرید2000سی سی نوندارم.با تشکر.

دوشنبه ۱۲دی ۱۳۹۰

جواب : دوست عزیز و ارجمند

 باید دید کارکرد مگان چقدر است آیا صفر است یا کم کارکرد اگر کم کارکرد یا صفر باشد خوب است و ارزش خرید دارد و  دقت کنید که حتما وضعیت لاستیک های مگان مناسب باشد معمولا خودروهایی که در گمرک می خوابد به دلیل اینکه در معرض آفتاب قرار دارد اکثرا فرسوده شده است
مگان 1600 هم به نظر من خوب است اگر شرایطی را که در بالا گفتم مگان ۲۰۰۰ نداشت ۱۶۰۰ را بخرید
مهدی

سلام خسته نباشید ممنون از این سایت خوبتون
من قبلا سوناتا 2007 سانتافه 2009 و آی ایکس55 2011 داشتم الان میخوام نیسان تینا بخرم با توجه به اینکه من زیاد مسافرت میکنم آیا انتخابم خوبه ناگفته نماند که با توجه به فروش اعتباری تینا این انتخاب رو کردم چون آسان موتور فعلا ماشین نداره و من 35 بیش قسط بیشتر ندارم در واقع نوع تسهیلات ژارس خودرو عالیه و به همین دلیل من چنین تصمیمی گرفتم در ضمن از محاسن و معایب تینا هم لطف کنید بگید بنظرم صدای موتورش زیاده
مرسی

یکشنبه ۱۱دی ۱۳۹۰

جواب : تی ینا خودروی بسیار خوبی است . در این چند ماه اخیر در ارزیابی کیفی خودروها که در وبلاگ هم قرار داده شده و توسط مراجع رسمی اعلام گردیده تی ینا رتبه اول را اخذ کرده است. خودروی بسیار نرم و راحت و با امکانات خوبی است. صدای موتور هم بنظر من در حد نرمال است. انتخاب خوبی را انجام داده اید.


حمید

خسته نباشيد.
من در حدود 32 تومان بول دارم..ترجيحا ميخوام صفر بكيرم اما باز موردي مد نظرم نيست.
لطفا راهنمايي كنيد كه جه كار كنم به صلاح باشه.
در ضمن.سدان يا اس يو وي بودنش مهم نيست.
باتشكر

یکشنبه ۱۱دی ۱۳۹۰

جواب : اگر صفر در این رنج منظور نظرتان است مگان ۱۶۰۰ و با کمی اختلاف مزدا ۲ می توانید بخرید.


فری

سلام خسته نباشید.

من یک سوال داشتم در مورد اینکه اصلا خودروی زانتیا از لحاظ فنی در چه حدی است؟بعد اینکه واسه خریدش به چه چیزی باید توجه کرد؟و اینکه شنیدم زانتیا های مدل 83و84 بهترین زانتیاها از لحاظ کیفیت هستند درسته؟

یکشنبه ۱۱دی ۱۳۹۰

جواب : خودروی زانتیا یک خودروی جدید نیست و تکنولوژی ساخت آن به حدود ۱۵ سال قبل بر می گردد. از لحاظ فنی خودروی خوبی است اما از لحاظ ایمنی ضعیف است و در تست های ایمنی ستاره آن پائین بوده است. کارکرد کم و سالم بودن کمک فنرها از مواد مهم است. زانتیاهای تولید سری اول جزء بهترین ها بود


شاهرخ

سلام ميخواستم بدانم با توجه به قيمت نزديك ، خدمات پس از فروش ، عملكرد و فني دو خودروي ام وي ام 530 و پژو پارس ، كدام خودرو براي خريد مناسب تر است
متشكرم شاهرخ

یکشنبه ۱۱دی ۱۳۹۰

جواب : نظر شخصی من پژو پارس


وحید

سلام دوست عزیز
لطفا قیمت اسپورتیج و ای ایکس35 مدل 2012 شرکتی را بفرمایید
سپاسگزارم

یکشنبه ۱۱دی ۱۳۹۰

جواب : آی ایکس ۳۵ صفر مشکی شرکتی مدل ۲۰۱۱ حدود ۷۲ میلیون است و قیمت ۲۰۱۲ را ندارم. اسپورتیج ۲۰۱۲ شرکتی را قیمت ندارم ولی وارداتی از ۷۶ تا ۸۰ بستگی به رنگ و آپشن ها متفاوت است.


علی

با سلام و آرزوي سلامتي براي شما وهمه دوستان
قبل از هرچيز ميخواستم از سايت پربار و راهنمايي هاي خوبتون تشكر كنم.
3تا سوال داشتم
اول اينكه نظرتون راجع به ليفان 620 چيه؟
دوم توي رنج خريد 10 تا 12 به ترتيب چه ماشيني رو پيشنهاد ميكنيد؟
تيبا صفر- 206 كاركرده - ال 90 كاركرده - ريو - 405 - ليفان 520 - سيلو - پرايد111 - پارس كاركرده - سمند LX - سورن
سوم توي اين رنج قيمت ازچه مدلي تا چه مدلي از L90 E2 FULL رو ميتونم بخرم؟آيا همه مدلهاش كيسه هوا داره؟
ضمناً من كارمنديك شركت دولتي هستم و هر ماه حدود 1000 كيلومتر سفر بين شهري و 500 كيلومتر سفرشهري دارم.ترجيحا دوست دارم ماشينم كم استهلاك و كم خرج باشه.اگر كيسه هوا هم داشته باشه عالي ميشه! ولي زيادم مهم نيست.
پيشاپيش از راهنماي شما سپاسگزارم.

شنبه ۱۰دی ۱۳۹۰

جواب : ۱- در خصوص این خودرو قبلا سوالات زیادی شده بود اطفا به آرشیو سوالات خودرویی در انتهای همین صفحه مراجعه کنید. ۲- ال ۹۰ کارکرده - تیبا صفر - ۲۰۶ کارکرده -پارس کارکرده - پراید ۱۱۱ و ... ۳- مدل ۸۶ و مدل ۸۷ را می توانید بخرید. ای ۲ فول کیسه هوا دارد.


امید

با سلام و تشكر از شما
به نظر شما تيبا چطور خودرويي است و با 12 ميليون خريد اين خودرو درسته من 7 ميليون وام خودرو دارمضمنا لاستيك هاي بارز آن بهتره عوض كنم يا بعد از مصرف لاستيك خارجي بزارم
به نظرتون بهترين لاستيك براي اون چه سايزي است؟
ممنون

شنبه ۱۰دی ۱۳۹۰

جواب : در این رنج اگر بخواهید خودروی صفر بخرید گزینه خوبی است. بهتر است پس از خرید و در همان زمان که خودرو صفر است لاستیک را تعویض کنید. همان سایزی که کارخانه استفاده می کند سایز استانداردی است.


جعفری

سلام،
پژو پارس مدل آخر 87 سالم و بي رنگ دارم قيمت حدوداً چنده؟ اگه بخوام يه ماشين تا 23 ميليون بخرم شما چي پيشنهاد مي كنيد؟

شنبه ۱۰دی ۱۳۹۰

جواب : بین ۱۲ تا ۱۲.۷۰۰ بستگی به تمیزی و کارکرد . اگر صفر منظورتان باشد ۲۰۷ آی اتوماتیک


آرش

با سلام و عرض ادب،
خواهش می کنم راهنمائی فرمائید: در محدوده ده میلیون تومان آیا انتظار یافتن 206 تیپ 6 و یا 5 سالم از حیث فنی معقول است ؟ اگر صلاح نمی دانید ، چه گزینه ای را برای استفاده درون شهری با این مبلغ پیشنهاد می فرمائید.
متشکرم

شنبه ۱۰دی ۱۳۹۰

جواب : بعید می دانم با این قیمت ۲۰۶ تیپ ۵ یا ۶ تمیز و کم کارکرد پیدا کنید. تیبا صفر و پراید ۱۱۱ و ۱۳۱ می توانید بگیرید


عباس

با سلام به نظر شما ال90فول پارس خودرو بهتر است یا اس دی وی8

شنبه ۱۰دی ۱۳۹۰

جواب : ال نود ای ۲ فول پارس خودرو


فرشاد

با سلام اقا به نظرت بهترین ماشین بین 18الی22 .
جوون پسند وسرعتو شتابم برام اهمیت زیادی داره ممنون میشم راهنمایی کنی
نظر خودم پارس elx ولی میگن مدلای جدید چینی و......؟؟؟؟؟

شنبه ۱۰دی ۱۳۹۰

جواب : پژو ۲۰۷ آی دنده ای یا اتومات بسته به سلیقه شما


مهدی

سلام
حالا که تولید زانتیا متوقف شده قیمت یه زانتیا مدل 2000و18000 چقدره؟البته من شنیدم که مدل 84بهتره. سمند سفید بدون خوردگی بیمه کامل 32000کارکرده و مدل 88ی رو بفروشم چقدری میکنه؟خیلی ممنون از وبلاگ جالبتون

جمعه ۹دی ۱۳۹۰

جواب : سمند معمولی مدل ۸۸ با این کارکرد حدود ۱۰ میلیون است. قیمت زانتیا مدل ۸۴ بین ۱۶ تا ۱۷ میلیون می باشد.


محمد

با سلام
1-میخواستم نظرتون در مورد پژو 206 اس دی هشت و سمند ای اف سون چیست؟
2-میگن ماشین سمند شانسی خوب هست آیا این موضوع واقعیت دارد؟علت؟
3-بهترین ماشین برای خانواده 4 نفری کدام هست ؟(از بین دو مدل بالا)
4-کدام ماشین استهلاک کمتری دارد؟علت؟
5-ازبین دو ماشین بالا کدامیک برای رانندگی راحتتر میباشد؟علت؟
با تشکر از شما دوست گرامی محمد

جمعه ۹دی ۱۳۹۰

جواب : ۱- پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ بهتر و با کیفیت تر از سمند ای اف سون است. ۲- بله تا حدودی ۳- پژو ۲۰۶ اس دی ۴- طراحی قطعات و ساخت ۲۰۶ به مراتب بهتر از سمند است. ۵- پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸


حمیدرضا

با سلام وعرض ادب وسپاسگزاری از زحمات شما -206 اس دی وی 2دوگانه سوز مدل87 داشتم. به علت عدم وجود ترمز ای بی اس آن را فروخته ولیفان 620 با20میلیون میخوام بگیریم.آیا لیفان میتونه یه ماشین خانوادگی ومطمئنی باشه ؟اگه شما تواین قیمت ماشین دیگه ای صلاح میدونید لطفا راهنمایی کنید؟ متشکرم

جمعه ۹دی ۱۳۹۰

جواب : همانطور که قبلا هم گفته ام معمولا ۱ سالی طول می کشد تا یک خودرو خود را نشان دهد و عیوب و مزایای آن مشخص گردد. از نظر امکانات و شکل ظاهری و قیمت خودروی موجهی بنظر می رسد اما هنوز امتحان خود را پس نداده است. همان طور که لیفان ۵۲۰ پس از یکسال مشخص شد که چقدر ایراد دارد و خودروی خوبی نبود.در این رنج قیمت ۲۰۶ صندوقدار وی ۹ اتومات و پارس سال را نیز می توانم پیشنهاد کنم.


فرید

با سلام وتشکر از صبر وحوصله ای که به خرج می دین.خواستم یه نظر مخالف نظرات شما در مورد خودروی رکستون بدم.
من خودروی سانتافه 2010 داشتم دوهفته ای هست که خودروی رکستون گرفتم انصافا قابل مقایسه با هم نیستند از هر لحاظ رکستون سرتره.از نظر قیافه هم هرکه دیده واقعا پسند کرده وقیافه اونو زیباتر از سانتافه میدونه وواقعا خودروی زیبایی.ضمن اینکه باجناق بنده سورنتو 2011 داره وقتی با رکستون رانندگی کرده عاشق رکستون شده ومیگه رکستون بسیار خوش فرمون ترونرمتره ضمن اینکه امکانات بیشتری هم داره.
جهت اطلاع شما ودوستان این مطالب را نوشتم .با تشکر

جمعه ۹دی ۱۳۹۰


بنیامین

با سلام من سمند ای اف 7 دارم و لاستیک فابریک یزد تایر داره 6000 کارکرد من بعضی مواقع سرعتای بالا مبرم 190 تا 200 میخواست بدونم لاستیک طاقت چنین سرعتای را داره ؟

پنج شنبه ۸دی ۱۳۹۰

جواب : با توجه به شرایط مختلف جاده ای توصیه می کنم این کار را انجام ندهید. یا لاستیک ها تعویض کنید و مثلا میشلن یا بریجستون بگیرید.


محمد

سلام و با تشکر وخسته نباشید
یک مشورت میخواستم لطفا
من یک 207 سفید گرفتم میخواستم رینگ 14 اون را با رینگ 15 شرکت اپکو که ساخت کره هست (هفت پر) عوض کنم البته اول فکر میکردم رینگهای زیر 207 تورنادو و ساخت فرانسه هستش اما امروز فروشنده اپکو گفت که فقط سری های اول این رینگ فرانسوی بود و در حال حاظر این رینگها ساخت تایلند هستش.
به نظر شما کار درستی هست یا نه؟
در ضمن لاستیکهای زیر ماشین میشلن هست.
قیمت رینگ کرهایی: حلقه ای 85000 تومان.
اطفا اگر در این رنج قیمت رینگ بهتری سراغ دارید معرفی بفرمایید.
با تشکر فراوان.

پنج شنبه ۸دی ۱۳۹۰

جواب : گزینه خوبی را انتخاب کرده اید و با این قیمت هر رینگ دیگری بخواهید بخرید چینی خواهد بود. پیشنهاد می کنم این رینگ را بخرید


مجید

با سلام و خسته نباشید!
آیا این مطلب صحت دارد که مگان بدلیل وزن زیاد عمر مفدیش کم و در سربالایی گرفتن کولر به ماشین فشار می آورد ؟

پنج شنبه ۸دی ۱۳۹۰

جواب : دوست عزیز من این موارد را در خصوص مگان نشنیده ام. مگان خودروی خوبی است فقط قطعات یدکی آن قیمتش بالاست.


صادق

سلام
من هر فصل سال یعنی سالی 4بار یک مسیر 1000کیلومتری بین شیراز تا شمال و میرم و برمیگردم جادار بودن ماشین برام مهم نیست معمولا تند رانندگی میکنم بطوری که تو جاده پرپیچ و خم چالوس تقریبا هیچ ماشینی از من سبقت نمیگیره هندلینگ ماشین خیلی برام مهمه واز طرفی اصلا دوست ندارم تو جاده بمونم و ماشینم خراب بشه بین دو خودروی 207دستی و تندر فول دو دلم لطفا راهنماییم کنید

پنج شنبه ۸دی ۱۳۹۰

جواب : هندلینگ ۲۰۷ دستی بهتر از تندر فول است. اما تندر خودرویی خانوادگی و از لحاظ کیفیت خودروی خوبی است . با توجه به توضیحاتی که اعلام کردید ۲۰۷ دستی را به شما پیشنهاد می کنم.


محمد

باسلام وسپاس از وقتی که می گذارین.من 2سوال دارم1/ایا سورنتو ماشین نرمی است یا نسبت به اس یو وی های هم رده سواری خشکی داره2/به نظر شما کدوم رنگش قشنگتره

پنج شنبه ۸دی ۱۳۹۰

جواب : رنگ سفید و مشکی سورنتو ۲۰۱۱ بیشتر خرید و فروش می شود . اگر سورنتو ۲۰۰۹ منظورتان می باشد که ماشین خشکی است. اما سورنتو ۲۰۱۱ قابل مقایسه با ۲۰۰۹ نمی باشد. بین سورنتو ۲۰۱۱ و آی ایکس ۵۵ اگر مقایسه کنیم آی ایکس ۵۵ نرمتر از سورنتو است.


حسین

با سلام و خسته نباشید به شما..من می‌خواستم یه مزدا ۳۲۳ مدل ۱۳۸۱ بخرم..می‌خواستم قیمتش رو با مشخصات کلیش رو بهم بگید...و اینکه آیا ارزش خرید داره یا محصولات ایران خودرو را پیشنهاد می‌کنید؟؟؟مرسی‌

چهار شنبه ۷ دی ۱۳۹۰


جواب : حدود ۱۵ میلیون. اگر تمیز و با کارکرد معقول پیدا کنید ارزش خرید داره اما باید بگردید چون تمیز و با کارکرد معوقل آن کم پیدا می شود. حجم موتور ۱۶۰۰ سی سی ، قدرت ۱۰۸ اسب ، ۵ دنده دستی و ۴ دنده اتومات دارد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ دستی ۱۰.۸ ثانیه است. مصرف سیکل ترکیبی ۷.۵ لیتر است.اگر تمیز آن را پیدا کنید فوق العاده ماشین های بی آزار و راحت و کم خرجی هستند.  


افشین

سلام با تشكر از سايت خوبتون . ببخشيد من هم ازرا 2011 رو روندم هم اريون / اريون از لحاظ هندلينگ و... خيلي بهتر از ازرا 2011 بود و فقط كمي اپشناش كم بود البته اپشن هايي رو هم داره كه ازرا 2011 نداره تازه اريون موتور لكسوس رو داره پس حتما از ازرا 2011 بهتره و از نظر فني در بيشتره موارد حتي از ازرا 2012 هم بهتره مثل قدرت موتور و داشتن موتور لكسوس و... و اريون براي تويوتا است و صد در صد از هيونداي بهتره پس چه دليلي داشت كه شما ازرا رو ازش برتر دونستيد؟

چهار شنبه ۷ دی ۱۳۹۰

جواب : دوست عزیز من بارها در پاسخ به سوالات اعلام کرده ام که وقتی مقایسه ای بین دو یا چند خودرو انجام می دهم از جمیع جهات بررسی و نظر را اعلام می کنم. جمیع جهات یعنی مشخصات فنی ، امکانات و آپشن ها ، قیمت خودرو به نسبت امکانات و آپشن ها ، طراحی داخلی ، طراحی بیرونی ، کیفیت تولید و ساخت ، وضعیت خدمات پس از فروش در ایران ، قیمت قطعات یدکی ، تعداد نمایندگی ها ، عامه پسند بودن ، وضعیت بازار خرید و فروش در ایران ، هزینه تعمیر و نگهداری و ...

نظر شما محترم می باشد اما من هم با توجه به کلیه موارد مذکور نظر شخصی خودم را اعلام کردم.


مسعود

ba Salam.mikhastam bedonam optima2011 key vared iran mishavad?
va va man serato new ya ix 35 kodomo bekharam behtare?

چهار شنبه ۷ دی ۱۳۹۰

جواب : دوست عزیز اپتیما ۲۰۱۱ در حال حاضر در بازار موجود است . مقایسه بین شاسی بلند و سواری کار درستی نیست و قیمت سراتو و آی ایکس ۳۵ هم اساسا ربطی به هم ندارد و آی ایکس ۳۵ حدود ۷۰ میلیون قیمتش است.


مهران

سلام می‌خواستم بدونم مزدا۳ مدل ۸۸ تیپ ۲ که ۲۷۰۰۰ تا کارکردشه حدودا چه قیمتیه؟33.500 میرزه بخرم؟

چهار شنبه ۷ دی ۱۳۹۰

جواب : اگر ماشین تمیز باشد و تصادف و رنگ شدگی نداشته باشد  با این قیمت می ارزد.


وحید

با سلام
من از اراک مزاحم میشم 33 میلیون دارم میشه بگید چه ماشینهای پیشنهاد میکنید و اگه بخام دست دو بگیرم تو تهران از کجا بهتر تهیه کنم .
با تشکر فراوان

چهار شنبه ۷ دی ۱۳۹۰

جواب : بهترین گزینه برای شما در این محدوده مزدا ۳ تیپ ۳ ، هیوندای آوانته اتومات و مگان ۲۰۰۰ اتومات است. در مورد محل خرید نمی توانم کمکی کنم.


پارسا

با سلام
لطفا" تفاوت گیربکس amt ام وی ام را با گیربکس های اتوماتیک دیگر بفرمایید. در صورت امکان عکس آن را هم قرار دهید

با تشکر

سه شنبه ۶ دی ۱۳۹۰

جواب : گیربکس amt ام وی ام 110 گیربکس اتومات با قابلیت تعویض دستی نیزز می باشد. ( قابل استفاده بصورت اتوماتیک و معمولی )


امین

میشه لطف کنید و نظرتون رو در مورد پارسTU5 بگید؟

سه شنبه ۶ دی ۱۳۹۰

جواب : اینطور شنیده ام که موتور ای اف سون بهتر از تی یو ۵ است نمی دانم تا چه حد این حرف صحت دارد.


رامین

باسلام و خسته نباشید
من میخوام تورنج 25-26 میلیون ماکسیما اتوماتیک بخرم به نظر شما هزینه تعمیر نگهداری ماکسیما چقدره ؟ و اینکه تواین رنج ماکسیما دنده ای بهتره یا اتوماتیک با توجه به سال و کارکرد و هزینه نگهداریشون . چونکه یکی دومدل با هم فرق میکنند

سه شنبه ۶ دی ۱۳۹۰

جواب : هزینه نگهداری و تعمیرات ماکسیما در رده متوسط قرار دارد و قابل قبول است. بطور کلی با توجه به ترافیک کلان شهرها من ماشین اتومات را به دنده ای ترجیح  می دهم منتها باید کارکرد معقولی داشته باشد مثلا برای یک خودروی مدل ۸۳ کارکرد حدود ۹۰۰۰۰ منطقی است.


مجتبی

سلام. بین اپتیما2012 سوناتا 2012 کادنزا 2012 کدوم بهتره و بازار فروش بهتری داره . تفاوت قیمتشون در امارات بین 1000 تا 2000 دلاره.

سه شنبه ۶ دی ۱۳۹۰

جواب : هر چند که در ایران بطور کلی بازار خرید و فروش هیوندای کمی بهتر از کیا است.اما بین اپتیما و کادنزا و سوناتا من کادنزا را بیشتر قبول دارم . تجربه رانندگی با این خودرو را هم دارم که خیلی خوب بود و امکانات خیلی خوبی هم داشت. از نظر فنی کادنزا خیلی نسبت به سوناتا سر هست. کادنزا ۳۵۰۰ سی سی حجم موتور و ۲۸۶ اسب قدرت دارد و در صورتی که سوناتا ۲۳۵۹ سی سی حجم موتور و ۱۹۸ اسب قدرت دارد.


معین

سلام.من لیفان 520 دارم همه چیش خوبه اما نمی دونم جطور از صدای که تو ماشین میاد راحت بشم.صداش زیاده اگه می شه راهنمایم کنین مه نتیجه بده...ممنونم

دوشنبه ۵دی ۱۳۹۰

جواب : عایق بندی این ماشین متاسفانه خوب نیست. کار خاصی نمی توان انجام داد نمی دانم درب موتور از پشت عایق دارد یاخیر اگر ندارد با نصب عایق پشت درب موتور شاید کمی صدا کاهش یابد


مهدی

با سلام
من یک خودرو سمند ال ایک دارم و مدتی پس از تعویض روغن وازگازین ماشینم به سختی به دنده یک میره و تعمیرکار گفت که روغن چهار فصله و بعد از چند روز درست میشه اما حدود یک ماه گذشته و هنوز روی دنده یک مشکل داره میخواستم بدونم مشکل از روغنه یا چیز دیگه؟و اینکه آیا روغن های چهار قصل بهتره یا روغن های بسته بندی شده در فروشگاه ها؟باتشکر

یکشنبه ۴دی ۱۳۹۰

جواب : دوست عزیز ممکن است علت به هردو عامل یعنی هم روغن و هم اشکال در گیربکس مربوط باشد. مارک روغنی که خریداری کردید مهم است. آیا مورد تایید ایساکو می باشد ؟ اطلاعات فنی قید شده روی روغن چه بوده است ؟ بد نیست به نمایندگی مجاز ایران خودرو نشان دهید.


سعید

با درود

در رنج 35 تا 45 میلیون چه خودرویی رو پیشنهاد می کنید اولویتهای من به ترتیب زیر است:
1.کیفیت
2.کم استهلاک
3.خدمات پس از قروش
4. کم هزینه
5.نسبتا خانوادگی
6.ابعاد خیلی بزرگ نباشه
7. بازار فروش

با سپاس

یکشنبه ۴دی ۱۳۹۰

جواب : با توجه به این مواردی که شما مشخص کردید گزینه ها خیلی محدود می باشد که عبارتند از : سوناتا ۲۰۰۷  ، سراتو ۲۰۱۰ ، کمری جی ال ایکس ۲۰۰۷ ، آی ۳۰ مدل ۲۰۱۱ ،اپتیما ۲۰۱۰ ، تویوتا کرولا جی ال آی ۲۰۰۸


شهرام

درود
سوالاتی در مورد گیربکس 20صندقدارv9واقعا مال کجاست و آیا اتوماتهای داخلی جواب میدن
سپاس

یکشنبه ۴دی ۱۳۹۰

جواب : گیربکس اتومات ۲۰۶ تکنولوژی بروزی دارد و تا جایی که خبر داشتم از فرانسه وارد می شد حالا خبر جدید دیگری ندارم. گیربکس ۲۰۶ در کارکردهای پائین خوب جواب می دهد اما کارکرد که بالا می رود اصطلاحا لگد می زند.


مهدی

باسلام دوباره خدمت مدیر خوب وبلاگ
تایر ماشین من دیگه از کار افتاده میخواستم بدونم که چه نوع تایری خوبه؟نظرمن تایر پیرلی ه ممنون میشم اگه نظر شما رو بدونم ماشین من سمند ال ایکس

یکشنبه ۴دی ۱۳۹۰

جواب : تایر پیرلی هم تایر خوبی است اما در ایران بهترین نیست. بهترین لاستیک موجود در ایران میشلن است که حرف ندارد و قیمتش نیز بالاست.


سعید

با درود

به نظر شما رنج قیمت ال 90 پارس خودرو (اس ال ایکس)e2 مدل 87 با کارکرد 106000 ،نوک مدادی، بدون رنگ چنده؟
سپاسگزارم

یکشنبه ۴دی ۱۳۹۰

جواب : حدود ۱۲.۲۰۰ تا ۱۲.۵۰۰


پارسیان

نظرتان را راجع به خودروی سوزوکی گراند ویتارا (ایران خودرو) بفرمائید و اینکه دنده اتوماتیک بهتر است یا دستی و قیمت آن و آیا این مبلغ ارزش خرید این خودرو را دارد ؟ با تشکر فراوان

یکشنبه ۴دی ۱۳۹۰

جواب : دنده اتوماتیک بهتر است. سوزوکی ویتارا کلاس ۸ که از همه مدل های دیگرش فولتر است با موتور ۲۴۰۰ سی سی خوب است . قیمت آن حدود ۵۴.۵۰۰ می باشد قیمت آن بالاست اما در این رنج قیمت خودروی صفر دیگری وجود ندارد. اگر به دنبال شاسی بلند صفر در محدوده ۵۵ میلیون هستید فقط این خوذرو وجود دارد اگر به دنبال کارکرده در این رنج هستید خودروهای دیگری نیز هست که در چند سوال پایین تر جواب داده ام.


مهرداد

با سلام من جدیدا یک سوناتا 2010 خریدم که البته فول نیست سئوالم این است که آیا جی پی اس بر روی آن نصب می شود ؟ حدود قیمت آن چقدر است ؟
با تشکر

یکشنبه ۴دی ۱۳۹۰

جواب : بطور کلی جی پی اس پرتابل بر روی همه خودروها نصب می شود که قیمت آن از حدود ۱۴۰۰۰۰ تومان شروع می شود. جی پی اس بر روی دی وی دی داخل خودرو هم بستگی به امکانات دی وی دی دارد.


مجید

با تشکر,یک ماشین زیر 18 میلیون مخواهم بیشتر برای مسافرت با خانواده میخواهم تو جاذه نذاردم چون مکانیکی اصلا سر در نمی ارم پیشنهادتون چیه؟

یکشنبه ۴دی ۱۳۹۰

جواب : بهترین گزینه برای شما تندر ۹۰ ای ۲ فول


علیرضا

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز یه سوالی داشتم بین 206 تیپ 5 و تندر 90 ای 2 فول کدوم رو پیشنهاد میکنید.
مرسی

شنبه ۳ دی۱۳۹۰

جواب : اگر خانواده هستید من تندر ۹۰ ای ۲ فول را پیشنهاد می کنم اگر جوان هستید و کم جمعیت ۲۰۶ تیپ ۵ . اما بطور کلی کیفیت تندر بهتر از ۲۰۶ است.


اکبر

سمند با دوام تر است یا405

شنبه ۳ دی۱۳۹۰

جواب : هر دو در یک سطح هستند بدنه ۴۰۵ کمی دیرتر به صدا می افتد بدنه سمند سنگین است و حتی خودروی صفر سمند نیز وقتی داخلش می نشینید درها صدا می دهد جلو داشبورد صدا می دهد البته این موضوع در ۴۰۵ نیز هست اما کمی کمتر


احمد

آزرا2012 چجورماشینیه و بین این ماشین و جنسیس و آی ایکس55 کدومرو ÷یشنهاد میدید؟

جمعه ۲دی ۱۳۹۰

جواب : مقایسه سواری با شاسی بلند کار درستی نیست. قبلا هم این موضوع را گفته ام. آزرا ۲۰۱۲ خودروی جذابی است و امکانات فوق العاده ای هم دارد البته تازه وارد است باید کمی بگذرد تا بتوان در مورد آن صحبت کرد.بین آزرا ۲۰۱۲ و جنسیس ، من آزرا را ترجیح می دهم. نکته به خصوصی که وجود دارد سقف پانوراما آزرا است که جنسیس از آن بی بهره است.


جهانگیر

با درود فراوان.بنظر شما پژو RDI بهتره يا پرايد؟ اصطحلاك كدوم كمتره شما براي خريد كداميك را پيشنهاد ميكنيد؟لطفا دلايلش را هم ذكر بفرماييد.با سپاس.

جمعه ۲دی ۱۳۹۰

جواب : بین این دو پراید بهتر است. استهلاک پراید کمتر است. من پراید را پیشنهاد می کنم. آردی خودرویی است که بدنه آن زود از قیافه می افتد موتور جالبی ندارد. صدای موتور داخل اتاق زیاد است. موتور تقریبا همان موتور پیکان است. کیفیت آن پائین است و از پراید پائین تر است.


حسین

حداقل قیمت پژو روآ 1387 دوگانه سوز در بازار چقدر است؟

جمعه ۲دی ۱۳۹۰

جواب : حدود ۵.۲۰۰ تا ۵.۵۰۰


علیزاده

ایا داشبورد داخل نیسان رونیزبه پاترول نسب میشود؟

جمعه ۲دی ۱۳۹۰

جواب : خیر


علی

سلام
من به تازگی یک 206 وی هشت گرفته ام. لطفا طریقه رانندگی با این ماشین را در هزار کیلومتر اول بفرمائید. بصورت خاص نیز بفرمائید دور موتور را تا چند و چگونه باید در این مسافت بالا برد؟
سپاس

جمعه ۲دی ۱۳۹۰

جواب : خودروهای جدید ساخته شده مطابق استانداردهای روز اروپا  نیاز به آب بندی همانند خودروی قدیمی ندارند اما توصیه می شود تا ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد خودرو به خودرو فشار وارد نشود . دور موتور از ۴۰۰۰ دور بالاتر نرود ، دنده ها به درستی تعویض شود در دور بالا اشتباها دنده معکوس کشیده نشود . در کیلومتر تعیین شده توسط کارخانه ( عموما ۱۵۰۰ )، روغن  و فیلتر روغن حتما تعویض گردد.  لطفا حتما به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید کیلومتر تعیض روغن و فیلتر و ... در آن در جدولی قید شده است.   


امین

سلام با تشکر از راهنمایی خوبتان می خواستم از شما برای انتخاب ماشینی بین سمند ای اف7 و ریو و ال90 فول دوگانه سوز کمک بگیرم.به خاطر استفاده زیاد" هزینه سوخت و کارایی و کیفیت موتور برام خیلی مهمه. ممنونم

پنج شنبه۱ دی ۱۳۹۰

جواب : بین این ۳ گزینه ، تندر ۹۰ فول را پیشنهاد می کنم.


مزداک

باسلام و تشکر از راهنمایی های ارزشمند شما
بفرمایید آی ایکس 35 وارداتی فول 2012 چه امکانات و مشخصاتی داره و همچنین میخواستم اطلاعاتی از مصرف سوخت -صفر تاصد و همچنین امکانات رفاهی این خودرو داشته باشم.
متشکرم

سه شنبه ۲۹آذر1390

جواب : دوست عزیز قبلا مطلبی را در خصوص مشخصات فنی و امکانات آی ایکس ۳۵ نوشته ام لطفا به قسمت آرشیو موضوعی و بخش " هیوندایی " مراجعه کنید. امکانات مدل فول این خودرو در آن  مطلب کامل توضیح داده شده است.


الیاس

با سلام.میخواستم بپرسم با 50 میلیون ماشین شاسی بلند دسته دوم چی بخرم؟نظر خودم سورنتو هست

سه شنبه ۲۹آذر1390

جواب : این موارد را می توانم پپیشنهاد کنم : اسپورتیج ۲۰۱۰ ، سورنتو ۲۰۰۹ ، توسان ۲۰۱۰ ، سوزوکی کلاس ۸ مدل ۸۹ ، سانتافه ۲۰۰۸


محسن

باسلام وتشكر قيمت سوزوكي گراند ويتارا 2400 مونتاژي كلاس 8 دنده اي در بازار چند است وآيا ميزان استهلاك آن بالا ميباشد ياخير وامكانات آن نسبت به قيمتش ميارزد وامكان گرانتر شدن آن ميرود يا خير با احترام

سه شنبه ۲۹آذر1390

جواب : حدود ۵۴.۵۰۰ ماشین پر استهلاکی نیست. در حال حاضر در این محدوده قیمت تنها خودروی شاسی بلند صفری که وجود دارد همین است. قطعا این قیمت نمی ارزد ولی گزینه دیگری هم نداریم.


ارشام

با سلام و عرض تشکر و ارادت: آیا اطلاعی دارید در حال حاضر آی ایکس 55 برای خرید موجود است یا 35 ضمنا در کل از بین برند هیوندای و کیا ( سورنتو) کدامیک مناسبتراز نظر کیفیتی - سواری- مصرف و 000 میباشند. ممنون

سه شنبه ۲۹آذر1390

جواب : خودروهایی که نام بردید با قیمت آزاد موجود هستند. کلا برند هیوندا در دنیا کمی از برند کیا قوی تر است. اما اگر منظورتان انتخاب بین آی ایکس ۵۵ و سورنتو جدید است من سورنتو را پیشنهاد می کنم.


حسام

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوب و زحماتتون
یه سوال دارم خدایی روراس جواب بدین (مثل همیشه) : من میخوام نیو مورانو بردارم . کار درستی میکنم ؟یا 10 /20 تومن دیگه بذارم روش پرادو جدید بردارم ؟ یا نه سورنتو 2012 بردارم؟ یا اسپورتیج 2012 بردارم ؟پولمم بابت ماشین گرون حروم نکنم ؟ یا چی ؟

سه شنبه ۲۹آذر1390

جواب : پرادو جدید خیلی سرتره نسبت به نیو مورانو. اگر بحث قیمت براتون مهم نیست بهترین گزینه بین این موارد پرادو جدید است. اگر بحث مبلغ برایتان مهم است و نمی خواهید بیشتر از ۷۰-۸۰ هزینه کنید سورنتو ۲۰۱۲ را بردارید.


میثم

باسلام و عرض خسته نباشید
اتومبیل بنده 206 وی 9 اتوماتیک مدل 89 با کارکرد 12000 کیلومتر است
مصرف جاده ای آن صدی 5 است و لی در شهر صدی 13 سوخت میبلعد با رانندگی فوق العاده آرام نمایندگیها هم جواب منطقی نمیدهند و میگویند عادی است به نظر شما مشکل از کجاست و باید چه کنیم
سوال دیگه اینکه وقتی از دنده عقب استفاده میکنیم باید پدال گاز را دوبرابر حالت معمولی فشار دهیم تا خودرو حرکت کند (نسبت به حرکت به سمت جلو) یعنی عملکرد پدال گاز نصف میشود آیا طبیعی است یا مشکل دارد در صورتی که در دنده جلو D با نیش گاز حرکت میکند
با تشکر

سه شنبه ۲۹آذر1390

جواب : بطور کلی مصرف سوخت خودروی دنده اتوماتیک بیشتر از معمولی است. اما صدی ۱۳ زیاد است. دلایل مختلف می تواند داشته باشد : نوع سوخت ، کثیف بودن انژکتورها و شرایط آب و هوایی ، ارتفاع از سطح دریا ، باد لاستیک ها و ...

در مورد دنده عقب نیز موضوع منطقی نیست و ایرادی وجود دارد


حیدری

سلام
من جديدا ماشين اكتيون خريدم، وقتي سوارش ميشم فكر ميكنم تكوناش زياده؟ آيا اين حس بيشتر بودن تكونا تو ماشين شاسي بلند طبيعيه يا اينكه اكتيون مشكل داره
با تشكر فراوان از شما

سه شنبه ۲۹آذر1390

جواب : دوست عزیز همه شاسی بلندها اینطور نیست. برخی به علت سیستم فنربندی و تعلیق مناسب  تکانی خیلی کمی دارد مانند آی ایکس 35 یا آی ایکس 55 برخی هم به علت سیستم تعلیق بد تکان زیاد دارد مانند رونیز


مهدی

ba salam age mishi dar mored motor haye turbo tozih bedid batashakor

دوشنبه ۲۸آذر1390

جواب : توربوشارژر يك كمپرسور مي باشد كه توان خروجي موتورهاي احتراق داخلي را در اثر افزايش ميزان جرم هوا و سوخت ورودي به موتور افزايش مي دهد. يكي از مزاياي بزرگ توربوشارژرها آن است كه افزايش قدرت خروجي موتور آنها در مقايسه با وزن آنها بسيار ناچيز است و اين يكي از دلايلي است كه باعث شده توربوشارژرها تا اين اندازه محبوب و معروف گردند


حسن

با عرض سلام و خسته نباشید.ببخشید سرتان را به درد می اورم چند سوال از شما داشتم می شود راهنماییم کنید. من می خواهم براید صبا هم را بفروشم و یک ماشین با کیفیت و مقاوم بگیرم زیر 13میلیون کدام ماشین را شما بیشنهاد می کنید.ممنون از همکاری و گذشتتان

دوشنبه ۲۸آذر1390

جواب : ماشین مقاوم زیر ۱۳ میلیون گزینه خوبی نداریم. ولی در محدوده ۱۳ میلیون ریو ، ۲۰۶ کارکرده تیپ ۵ ، پژو ۴۰۵ ، پژو پارس کارکرده ، تیبا صفر ، سمند قرار دارد.


مهدی

ba arz salam va khaste nabashid
man ye khodro samand Lx daram hodod 2mah pish roghan vazgazin ro avaz kardam ke tamer kar goft 4 fasle ama chand roz baad az taviz roghan mashinam be sakhti be dande 1 mire mikhastam bedonam moshkele roghan e ya khod dande?va aya roghan vazgazin baste bande shode behtare ya na?ba tashakor az site kheyli khobeton

دوشنبه ۲۸آذر1390

جواب: دوست عزیز ممکن است علت به هردو عامل یعنی هم روغن و هم اشکال در گیربکس مربوط باشد. مارک روغنی که خریداری کردید مهم است. آیا مورد تایید ایساکو می باشد ؟ اطلاعات فنی قید شده روی روغن چه بوده است ؟ بد نیست به نمایندگی مجاز ایران خودرو نشان دهید.


حمید

با سلام

لطفا حدود قیمت سوزوکی 2006 سالم دستی با 60000کارکرد را بفرمایید.

دوشنبه ۲۸آذر1390

جواب : حدود ۳۴ تا ۳۵ میلیون


پویا

سلام دوست عزیز
از وقتی که برای جواب دادن صرف می کنی سپاسگزارم
من بالاخره اکتیونی رو که ثبت نام کرده بودم تحویل گرفتم. فعلا که ماشین خوبیه.
اما سوال 1 - کاربرد دکمه استاندارد - زمستان چیست؟
2 - هندلینگ چیست؟
3 - آیا این ماشین ها نیازی به آببندی دارند و اگر دارند صحیح ترین روش
آببندی چیست؟

دوشنبه ۲۸آذر1390

جواب : در برخی خودروهای گیربکس اتومات دو دکمه حالت برفی و حالت اسپورت وجود دارد. اولی مربوط به زمستان و رانندگی در وضعیت برفی است و تا حدودی از لیزخوردگی خودرو جلوگیری می کند و دیگری حالت اسپورت می باشد که دنده را در دور موتور بالا تعویض می کند . واژه هندلینگ کلمه ای است که می توان آن را خوشدستی یا کیفیت سواری و هدایت ترجمه کرد. در واقع هندلینگ به معنای قابلیت هدایت بهتر خودرو در عبور از پیچ ها و موانع بوده و نشان دهنده دینامیکی و پویایی بهتر خودرو است. ماشین های جدید نیاز به آب بندی ندارند اما توصیه می شود در ۱۰۰۰ کیلومتر اول به موتور فشار وارد نشود.


 پویا

 دوباره سلام کاربرد مکمل بنزین چیست و چه میزان باید استفاده کرد؟

دوشنبه ۲۸آذر1390

جواب : سازندگان این محصولات، مزایای اصلی مکمل‌های سوخت را چنین برمی‌شمارند:• افزایش بهره‌وری در احتراق و کاهش مصرف سوخت، و در نتیجه صرفه‌جویی پولی• افزایش روان‌کنندگی سوخت• جلوگیری از یخ زدن سوخت در دماهای پایین• بهبود ساختار سوخت‌رسانی و درنتیجه افزایش نیرو و کاهش انتشار آلودگیآنها در کنار این مزایا، فواید دیگری را هم برای محصولاتشان قائل هستند، مثل افزایش عمر موتور، افزایش پایداری سوخت، جدا شدن رسوبات و مواد زائد، و روان‌کاری اجزای متحرک در سیستم سوخت‌رسانی و موتور. حال تا چه حد این مطالب و ادعاها صحیح می باشد نمی دانم.


جواد

سلام روشن شدن چراغ آچارجلوی راننده در خودروی چری نشان چیست؟

یکشنبه ۲۷آذر1390

جواب : نیاز به دیاگ زدن دارد و باید به تعمیرگاه مراجعه کنید


سلام من بالاخره یه 206 اس دی وی8 سفید ثبت نام کردم.آیا کیفیت لاستیک بارز که فابریک زیرش هست مورد تائیده؟اگر لاستیک قابل اطمینانی نیست و لازمه عوض کنم ترجیح میدم رینگ اسپرت 15 با لاستیک 195/55/15بندازم .چه مدل رینگ و چه مارک لاستیکی رو پیشنهاد میکنید.من اهواز زندگی میکنم و گرمای شدید هوا باعث میشه که لاستیکها بعد از یکی دوسال کاملا خشک بشن و چسبندگیشونو از دست بدن.ممنون

یکشنبه ۲۷آذر1390

جواب : توصیه می کنم به محض اینکه خود را تحویل گرفتید لاستیک آن را تعویض کنید. بهتریم لاستیک مجود در بازار میشلن است که قیمت آن هم بالاست ولی حرف نداره. اگر امکان خرید آن میسر نیست بریجستون ژاپن هم خوب است و مورد تایید است و در مرحله بعدی کومهو . توصیه می کنم از رینگ و لاستیک استاندارد استفاده کنید همان که کارخانه مشخص کرده . هر گونه تغییری در بلند مدت باعث به صدا افتادن اتاق می گردد.


مریم

با سلام و تشکر از پاسخ تون به سوالات خودرویی ما می خواستم نظرتان را درباره قیمت یک پژو 206 اتوماتیک تیپ 6طوسی که مال بهمن ماه سال 85 است و در سمت راننده آن کلا تعویض و رنگ شده و گلگیر سمت کمک راننده هم رنگ شده و حدود 88 هزار تا راه رفته بدانم به نظرتان چقدر می ارزد؟

یکشنبه ۲۷آذر1390

جواب : حدود ۱۲.۵۰۰ تا ۱۲.۷۰۰ قیمت دارد.


بهمن

سلام من قصد خرید ماشین 35 تا 36 میلیون دارم مگان صفرشما خودروی کارکرده توی این رنج قیمت چه خودرویی پیشنهاد میکنیدممنون

یکشنبه ۲۷آذر1390

جواب : اگر صفر بخواهید فقط مگان اتومات ۲۰۰۰  یا آوانته صفر اتومات یا مزدا ۲ صفر می توانید بخرید. کارکرده هم مزدا ۳ تیپ ۳ مدل ۸۸ ، ماکسیما ۸۷ اتومات ، سوناتا ۲۰۰۷ و آی ۲۰ مدل ۲۰۱۱ کم کارکرد را می توان به عنوان گزینه های خوب به شما معرفی کرد.


شهرام

سلام قیمت 206 تیپ 2 نقره ای مدل 83 با 170،000 کیلومتر کاکرد-11 ماه بیمه ثالث-فنی سالم-کاپوت و گلگیر جلو و سرشاسی سمت شاگرد تعویض چنده؟

یکشنبه ۲۷آذر1390

جواب : بین ۷.۸۰۰ تا ۸ میلیون


سید

سلام میخواهم ماشین بخرم و بولم هم در حد 13 یا 14 است.بین این ماشین ها ماندم که کدام بادوام تر ازنظر کیفیت بهتر است.لیفان 520 یا ال2 90یا بزو 206 صندوقدار 720می شود راهنماییم کنید با تشکر یکشنبه 27/9/90 ساعت 03:00

یکشنبه ۲۷آذر1390

جواب : گزینه اول پیشنهادی من به شما تندر ۹۰ ای ۲ کارکرده است.


رضا

سلام من خیلی علاقه به سیتروئن سی 5جدید دارم ولی دو سئوال اساسی دارم:از نظر بازار و خدمات پس از فروش چگونه است؟ایا موتور نسبت به اتاق جواب می دهد؟چه برتریهای ویژه ای نسبت به هم ردیفان مثل نیسان تینا، و... دارد؟آیا بخرم؟ممنون

یکشنبه ۲۷آذر1390

جواب : قبلا هم مشابه این سوال مطرح شده بود ای کاش سری به آرشیو سولات می زدید. از نظر بازار خرید و فروش بازار خوبی ندارد. برخی از قطعات آن هم به سختی ژیدا می شود و قیمت بالایی دارد. موتور نسبت به اتاق جواب نمی دهد . تنها ویژگی خوب این خودرو نرم بودن آن و راحتی داخل خودرو و هندلینگ آن است. نقطه قوت دیگری ندارد. با توجه به قیمت آن زیاد استقبال نشد.


پیمان

سلام با تشكر از سايت خوبتون . ميخواستم بدونم از سه خودرو كداو رو براي خريد در اولويت قرار ميدهيد و قيمتشان را هم ذكر كنيد و از نظر موتور هم جدا گانه بحث كنيد كه كدام در اولويت است با تشكر : تي ينا / اريون/ ازرا 2011/ ازرا 2012

شنبه ۲۶آذر1390

جواب : اولویت به ترتیب : آزرا ۲۰۱۲- تی ینا - آزرا ۲۰۱۱ - آریون

قیمت آزرا ۲۰۱۲ حدود ۸۷ میلیون ، آزرا ۲۰۱۱ حدود ۶۷ میلیون ، آریون ۲۰۱۱ حدود ۷۰ میلیون و تی ینا صفر حدود ۶۹ میلیون است. از نظر مشخصات فنی به بخش آرشیو موضوعی مراجعه نمائید.


 رضا

salam va ba tashakore mojadad man azera 2012 sabte nam kardam va inrooza ba sohbathaye bazi afrad ke aurion ro behtar midoonan moradad shodam ke azera2012 ro negah daram ya oono ba aurion moaveze konam lotfan rahnamayim konin

شنبه ۲۶آذر1390

جواب : به هیچ عنوان توصیه نمی کنم که آزرا ۲۰۱۲ را بفروشید. از لحاظ شکل ظاهری و طراحی داخلی و امکانات و کلاس خودرو آزرا ۲۰۱۲ بسیار سرتر از آریون است.


 رادین

با سلام.ضمن تشکر از پاسختان.میخواستم بدونم درپاسخ به سئوال قبلیم پیرامون تعویض اپتیما و آزرا 2010 کشش بازار , عامه پسند بودن, چهره تکراری آزرا و همچنین استهلاک و تامین قطعات نیز لحاظ گردیده است.باتشکر مجدد

شنبه ۲۶آذر1390

جواب : بله دوست عزیز این موارد همه لحاظ شده است. آزرا عامه پسندتر از اپتیما است و خرید و فروش آن بهتر از اپتیما است. هزینه تامین قطعات هر دو در یک سطح هست.


مجتبی

با سلام .قصد واردات شخصی اتومبیل را دارم .تا 40000 دلار چه گزینه ای مناسب است ؟ به نظر شما منطقی تر از خرید همان خودرو در ایران هست یا نه؟

جمعه۲۵آذر1390

جواب : خودروهای در حدود ۴۰۰۰۰ دلار زیاد است. اما به تعرفه گمرکی آن و نوع خودروهایی که می توانید وارد کنید باید توجه داشته باشید.در ضمن باید حتما کارت بازرگانی هم داشته باشید. طبیعتا قیمت نهایی تمام شده خودرویی که خودتان وارد می کنید ارزان تر از خودروی وارداتی است که از داخل خریداری می کنید.


امید

من سمند ال ایکس ای اف 7دارم لرزش موتور داره ماشینم و بین 80 تا 100 گیربکسش صدای ناجوری مثل زوزه میده و صدا موتورم هم خیلی تو ماشین میاد.به هر نمایندگی نشون میدم نمیفهمم کمکم کنین

جمعه۲۵آذر1390

جواب : با این توضیحات من هم دقیقا نمی دانم مشکل چیست . لرزش موتور دلایل مختلفی می تواند داشته باشد مانند دسته موتورها ، نوع سوخت ، عدم تنظیم موتور و....


رامین

سلام
من یه تندر ای دو ال پی مدل 88 دارم و میخوام ماشینمو عوض کنم وتا بیست و دو تومن میخام هزینه کنم آیا ام وی ام 530 ارزش خریدشو داره اگه نه لطفا منو راهنمایی کنید که چی بخرم ؟

جمعه۲۵آذر1390

جواب : من با ام وی ام ۵۳۰ موافق نیستم. خودروهایی که در این رنج قیمتی می توانید خریداری کنید : ۲۰۷ آی اتوماتیک صفر ، مزدا ۳۲۳ تیپ ۵ مدل ۸۵ ، ماکسیما ۸۲ ، زانتیا ۸۶ ، مگان ۱۶۰۰ مدل ۲۰۰۶ ، آوانته ۸۵ ، ورنا

با این گزینه هایی که بریتان نوشتم حق انتخاب خوبی دارید


محسن

با سلام و ادب
ایا میتوان برای مگان 2000 کروز کنترل نصب کرد .
با تشکر

جمعه۲۵آذر1390

جواب : بله


عباس

با عرض سلام و تشکر از جوابتان
با توجه به پیشنهادتان یه مزدا 3 تیپ 3مدل 86 پیدا شده با 120000 کارکرد ولی خیلی تمیز و بی رنگ فقط کمک عقب روغن ریزی داره آیا پیشنهاد به خرید می کنید
ممنون از وقت و حوصله ای که به خرج میدهید

جمعه۲۵آذر1390

جواب : اگر از لحاظ فنی اطمینان دارید و به یک تعمیرکار متخصص نشان داده اید و از نظر موتوری و گیربکس تایید کرده است می توانید خریداری نمائید.


مهران

سلام نظرتون در مورد ویانا یاچری چیه ؟ ممنون از وبلاگ ارزشمندتون .

جمعه۲۵آذر1390

جواب : نظر مثبتی به این خودروی چینی ندارم.


مهسان

ba salam va tashakaor az pasokh be soalate ghabli,lotfan rahnamayi konid beine mazda 2 va i20

kodom behtare ?va shoma che khodroye dg ro pishnahad mikonid dar in renj gheimat?mamnoon

پنج شنبه ۲۴آذر1390

جواب : از لحاظ برند مزدا ۲ بهتر است از لحاظ امکانات و آپشن ها آی ۲۰ بهتر است. من خودم بین این ۲ خودرو آی ۲۰ را انتخاب می کردم. البته قیمت آی ۲۰ از مزدا ۲ بیشتر است صفر آی ۲۰ حدود ۳۸ میلیون و مزدا ۲ حدود ۳۴ میلیون است.


نیما

با سلام
به نظر شما كارشناس محترم من بين خودرو V8 و EF7 پايه گاز سوز و L90 كدامو انتخاب كنم .
بين ماشين دسته 2 و1 كدامو انتخاب كنم.ميخواستم يه ماشين خوب بگيرم برا حداقل 5 سال كه هم خودم و هم خانواده راحت باشند و راستي من ماهشهر خوزستان كار ميكنم و خانواده ام شيراز هستند. با تشكر از راهنمايي شما با تشكر نيما

پنج شنبه ۲۴آذر1390

جواب : گزینه اول تندر ۹۰ ای ۲ فول و گزینه دوم ۲۰۶ وی ۸ . با توجه به توضیحاتی که داده اید تندر ۹۰ ای ۲ فول برای شما بهتر است.


امیر

با سلام و احترام
من حدود 8 تومان پول دارم . يه پژو 2000 مدل 79 هست كه واقعا تميز و سالمه ( هم از لحاظ ظاهري و هم از لحاظ فني ) البته رينگ و سيستم هم داره و قيمتشم 6.5 .به نظر شما اين پژو بهتره يا اينكه يه پرايد صفر بخرم . ( البته اينم بگم بردارم يه پرايد 86 داره به قدري داشبوردش صدا ميده كه آدمو ديوانه مي كنه برا همين يكم از پرايد بدم مي يام ) ميخواستم لطف كنين راهنماييم كنيد.اگه شما بودين چيكار مي كردين؟
با تشكر

پنج شنبه ۲۴آذر1390

جواب : پژو ۴۰۵ مدل ۷۹ کارکرد بسیار بالایی دارد و این ممکن است برای شما دردسر ایجاد کند من خیلی موافق این کار نیستم. پیشنهاد من ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۸۲ با کارکرد زیر ۱۰۰۰۰۰ یا در اولویت آخر پراید صفر است.


آیدا

با سلام و تشکر از سایت خوبتون
ببخشید یه سوال داشتم
پدر من میخواد ماشنشو عوض کنه و خیلی دوست داره که کیا اپتیما 2009 صفر بخره و یه جورایی عاشق این ماشین شده
میخواستم بدونم ماشینه خوبیه یا نه؟
نظر شما راجب به این ماشبن چیه؟
آیا تو این قیمت ها ماشینه دیگه ای هم هست؟
از نظر ایمنیش هم بحث کنید آخه من هفته پیش یه تصادف 405 تو جاده دیدم که خیلی صحنه بدی بود چون ماشین کاملا مچاله شده بود
حتما از ایمنیش هم بگید
مرسی

چهار شنبه ۲۳آذر1390

جواب : پژو ۴۰۵ از نقطه نظر ایمنی قابل مقایسه با کیا اپتیما نیست و آپشنهای ایمنی اپتیما خیلی بیشتر است. خودروی خوبی است اما از نظر چهره ظاهری چهره بروزی ندارد. فکر نمی کنم صفر آن موجود باشد در حد صفر و کارکرد کم موجود است.


مهران

سلام خسته نباشید . می خواستم بپرسم لیفان 520 یا 620 گاز سوز نیومده یا قرار نیست وارد بازار بشه ؟نظرتون در مورد لوگان گاز سوز چیه ؟ آیا وقعا موتور پایه گاز هست ؟ یا نه ؟ ممنون

چهار شنبه ۲۳آذر1390

جواب : تا جایی که اطلاع دارم لیفان ۵۲۰ و ۶۲۰ بنزین سوز است. و گازسوز ندارند. لوگان ای ۲ فول ماشین بسیار خوبی است ولی تجربه رانندگی با موتور گازسوز آن را ندارم.


ناطقی

با سلام و خسته نباشید
لطفا قیمت 206 اس دی وی 8 مدل 86 کارکرد 140000 رنگ نقره ای و 2تا لکه رنگ رو بگین.
پیشاپیش ممنون از لطفتون.

چهار شنبه ۲۳آذر1390

جواب : بین ۱۲.۵۰۰ تا ۱۳ میلیون


جهانگیر

با درود فراوان.بنظر شما جگوارXKR-S بهتره یا بی ام و 760LI ?

چهار شنبه ۲۳آذر1390

جواب : اطلاعات کاملی در خصوص جگوار مورد اشاره ندارم و طبیعتا نمی توانم مقایسه ای انجام دهم.


رادین

با سلام.بنده یک اپتیما 2010 سفید تمیز با9000 کیلومتر کارکرد دارم میخوام با یک آزرا2010 سفید تعویض کنم.نظر شما در این خصوص چیه؟ بجز بحث تفاوت قیمتش.آیا آزرا بهتر از اپتیماست؟.

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : از نظر موتوری آزرا سرتر از اپتیما است. آزرا ۲۳۵ اسب بخار قدرت دارد و اپتیما ۱۹۳ اسب. شتاب ۰ تا ۱۰۰ آزرا بهتر است. مصرف سوخت آزرا کمی بیشتر است. امکانات و تجهیزات جانبی آزرا بیشتر است. اگر این تفاوت ها که اعلام کردم برایتان مهم است می توانید تعویض کنید.


وحید

با سلام در مورد خرید ال90 فول و سمند EF7 موندم لطفا راهنمایی و تفاوت شان را بفرمایید پیشنهاد شما چست؟

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : پیشنهاد من به شما تندر ۹۰ ای ۲ فول است. از لحاظ کیفیت و سواری از سمند خیلی بهتر است.


جهانگیر

با درود فراوان.بنظر شما از بین سه خودرو مزدا جدید3 -تویوتا پرادو دو در مدل 2006-تویوتا کمری GLX مدل 2006 با توجه به اینکه هر سه خودرو کاملا سالم هستند و بدون در نظر داشتن قیمت خودروها شما کدام یک را برای خرید پیشنهاد میکنید؟با سپاس فراوان.

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : پرادو که یک خودروی شاسی بلند است و نمی توان با سواری مقایسه کرد اما بطور کلی از بین ۳ خودروی مذکور مزدا ۳ تیپ ۳ جدید را پیشنهاد می کنم.


امین

با سلام ، آیا مکمل بنزین با مارک خاصی مد نظرتون هست ؟ و نیز میشه بفرمائید مکمل رو بجز پمپ بنزین از جای دیگه ایی با قیمت مناسب تهیه کرد ؟ با تشکر .

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : یکی از مکمل های بنزین خوب wurth است . مکمل های ایرانی هم هستند که بعضا استفاده کرده ام . اکثر لوازم یدکی فروش ها مکمل هم دارند. فروشگاههای زنجیره ای مانند فروشگاه سپه هم دارند.


رضا

با سلام و خسته نباشید و تشکر بابت پاسخ سوال قبلی . من میخواستم یک پرشیا بخرم . یک پرشیا طوسی متالیک مدل 86 با 102000 کارکرد پیدا کردم . با شرایط ذیل :
1- بدون بیمه است .
2- درب کاپوت عوض شده و رنگ آن با رنگ بدنه همرنگ نیست .
3- سینی فن و سپر نیز تعویض شده است .
4- لاستیکها 50% است .
5- معاینه فنی برای یکسال دارد.
6- دزدگیر معمولی دارد.
بنظر شما چقدر میارزد ؟

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : ۱۰.۵۰۰ تا ۱۰.۸۰۰


آرین

با عرض سلام و خسته نباشید
می خوام بدونم آیا سانگ یانگ اکتیون واقعا" ساخت کره است؟یا این که چینیه!؟
در ضمن رنو ویند که در سایت نمایندگی رنو لینک دهی شده کی به ایران میاد و حدود قیمتش چقدره؟
با سپاس

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : ساخت کره است. درباره رنو ویند و قیمتش بی اطلاعم.


آرمان

salam
ba tashakor az webloge khoobetoon,age momkene gheymate rooze in 4mashino begid va inke kodum behtare,va agar modelhaye jadido kar karkardeye in mashinaro mishe ba hodode 40toman kharid?
1.azera 2008
2.mazda3
3.cerato 2010
4.MG2011

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : آزرا ۲۰۰۸ از ۴۲ میلیون تا ۴۸ میلیون ، مزدا ۳ صفر جدید ۵۰ میلیون ، مزدا ۳ جدید ۹۰ کارکرده ۴۵ میلیون ، سراتو ۲۰۱۰ بین ۴۰ تا ۴۲ میلیون ، ام جی ۲۰۱۰ بین ۳۹ تا ۴۰ میلیون.


رضا

به نظر شما قیمت منطقی بی او و ایکس 6 در بازار ایران چقدر است؟

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : با در نظر گرفتن نرخ دلار و عوارض گمرکی حدود ۱۶۰ میلیون تومان


علی

باسلام
میخواستم بپرسم چرا با وجود موتور قدرتمندی که ماکسیما دارد شما خودروهای دیگری نظیر سوناتا را به جای ان به دوستان توصیه میکنید؟ایا فقط شکل ظاهری ان ملاک است؟

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : دوست عزیز در انتخاب یک خودرو که فقط موتور خودرو ملاک نیست. من وقتی خودرویی را انتخاب می کنم یا توصیه می کنم از جمیع جهات بررسی و نظر می دهم مثلا بازار خرید و فروش ، شکل ظاهری ، طراحی داخلی ، همه پسند بودن ، مشخصات فنی ، کیفیت تولید و مونتاژ ، کیفیت قطعات ، برند خودرو و ....ماکسیما یک ماشین پرقدرت اما با ظاهر قدیمی ، مصرف سوخت بالا و امکانات متوسط است و چهره جذابی هم ندارد. 


محمد صادق

باسلام ضمن خسته نباشید خدمت دوستان میخواستم بدونم باتوجه به رنج قیمتی تقریبا نزدیک ابتیما 2011 و کیا کادنز و سی 5 جدید وبا در نظر گرفتن سرعت استهلاک خودروها وکیفیت شما کدامیک را ترجیح می دهید

سه شنبه ۲۲آذر1390

 جواب : کیا کادنزا و کیا اپتیما


نقره

با سلام و عرض خسته نباشید
زمانی که پا را روی پدال ترمز قرار میدهیم چراغهای ترمز عقب روشن می شوند در خودروی اینجانب که پراید می باشد هر سه چراغ خاموش شده و کلیه فویزها را چک کردم ولی متاسفانه علت را نفهمیدم. از طرفی به یکباره نیز نمی شود کلیه لامپ ها سوخته باشد لطفا راهنمایی فرمائید. متشکرم

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : به احتمال زیاد ایراد در سیستم سیم کشی خودرو می باشد. خودرو را به یک برقکار خودرو نشان دهید.


امین

با سلام ، لطفا در خصوص مصرف سوخت داخل شهر اکتیون توضیح بفرمائید ، در سایت رامک خودرو هیچ توضیحی داده نشده و فقط به مصرف سیکل ترکیبی اشاره شده . با تشکر .

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : مصرف سوخت شهری اکتیون ۱۱.۲ و مصرف سوخت جاده ای اکتیون ۷.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.


حسین

ضمن تشکر لطفاَ بفرمایید چرا از نظر شما بین خودروهای آزرا, کمری و ماکسیما, اپیروس آخرین اولویت هستش, در حالی که این ماشین با جنسیس از نظر مشخصات فنی قابل مقایسه می باشد, به نقل از کسی که هم این خودرو و هم کمری رو برای مدت زیادی استفاده کرده, اعلام میکنه که سواری و امکانات این خودرو به مراتب از کمری بهتره! با تشکر

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : ببینید دوست عزیز من وقتی خودرویی را انتخاب می کنم یا توصیه می کنم از جمیع جهات بررسی و نظر می دهم مثلا بازار خرید و فروش ، شکل ظاهری ، طراحی داخلی ، همه پسند بودن ، مشخصات فنی ، کیفیت تولید و مونتاژ ، کیفیت قطعات ، برند خودرو و .... اپیروس از نقطه نظر مواردی که عنوان کردم به هیچ عنوان با جنسیس قابل مقایسه نیست.


عباس

با سلام. خداقوت. يه سوال داشتم و اون اينكه من يه پژو 206 صندوقدار 8 نوع لیمیتد خریدم. نظرتون چیه و آیا عوض کردن لاستیکشو با لاستیک میشلن 205 توصیه می کنین یا نه؟ممنون

سه شنبه ۲۲آذر1390

جواب : سایز لاستیک فابریکی که تو ایران زیر206 استفاده میشه سایز 14/65/185 هستش
اگر میشلن با این مشخصات اسافاده کنید فوق العاده است. لاستیک خوب خیلی موثر است و از زود به صدا افتادن اتاق نیز جلوگیری می کند.


علی

با سلام
آیا پژو 206 تیپ 2 با کارکرد 100000 کیلوکتر به بالا ارزش خریدن دارد ؟ ( از لحاظ هزینه و استهلاک خودرو عرض میکنم نه از جهت قیمت )

دوشنبه ۲۱آذر1390

جواب : در حالت کلی توصیه نمی کنم مگر اینکه خودرو خیلی تمیز و از لحاط فنی و موتوری در وضعیت خیلی خوبی قرار داشته باشد.


حسین

سلام
نظر شما در مورد لیفان 620 چیست؟
با تشکر

دوشنبه ۲۱آذر1390

جواب : این سوال قبلا پاسخ داده شده است. لطفا به آرشیو سوالات خودرویی مراجعه و جستجو نمائید


عباس

با سلام وتشکر از حسن توجه و حوصله به نظر شما کدام خودرو از هر نظر برای یک خودروی خانوادگی بی دردسر تو رنج 30 تومن خوبه میتونه تو این گزینه ها باشه- مزدا3 قدیم-آوانته-سراتو-ماکزیما

دوشنبه ۲۱آذر1390

جواب : گزینه ۱ آوانته گزینه ۲ مزدا ۳


من 14 تا 15 میلیون دارم . نمیدانم چی بخرم . ال90 فول صفر داشتم . بین ال90 وپرشیا و مزداد 323 (بدم نمیاد از قیافش) و 206 اس دی چی بخرم ؟

دوشنبه ۲۱آذر1390

جواب : ال ۹۰ ای ۲ فول صفر در رنج قیمتی خودش یکی ار بهترین گزینه هاست. مزدا ۳۲۳ هم گزینه خوبی است اما با ۱۵ میلیون فکر نمی کنم مدل کم کارکرد و تمیزش را پیدا کنید.


ارشام

سلام-- با مشاهده ای بر آرشیو گذشته تان کمی تصمیم گیری برای انتخاب بین وی 8 و تندر فول سخت میشود . اخیرا و در سوالات چند روز گذشته به نحوی محسوس ارجحیت را به تندر داده اید ، آیا در یک کلام برای خودتان کدام را برمیگزینید؟؟

جواب : در کل کیفیت تندر ۹۰ ای ۲ فول از وی ۸ بالاتر است. منتها یک بحث امکانات و چهره ظاهری و داخلی خودرو هم وجود دارد که بعضی آن را ترجیح می دهند.


رامین

باسلام خدمت شما
به نظر شما کدامیکاز خودروهای زیر قیمت قطعات کمتر و هزینه نگداری پایین تر و ارزش خرید بیشتر و لذت رانندگی و راحتی بیشتری دارد( البته نوع کارکرده و تا رنج25 تومن )
1-ماکسیما دنده ای و اتوماتیک
2- مگان دنده ای و اتوماتیک
3- آوانته دنده ای و اتوماتیک
4- زانتیا

دوشنبه ۲۱آذر1390

جواب : با توجه به شرایطی که شما اعلام کردید از بین گزینه های فوق آوانته دنده ای و اتومات را پیشنهاد می کنم.


محمد صادق

باسلام خدمت شما .بنده اقدام به خرید یک دستگاه سی 5 جدید سیتروئن نمودم .می خواستم بدونم شما دوستان عزیز چه توصیه ای جهت حفظ ونگهداری این خودرو دارید .باتشکر

دوشنبه ۲۱آذر1390

جواب : دوست عزیز مبارک باشد. سی ۵ خودروی بسار نرم و راحتی است اما موتورش نسبت به بدنه ضعیف است و مشکل کمبود قطعات هم دارد. در این رنج گزینه های بهتری هم داشتید. موفق باشید


امیر

با سلام و خسته نباشید
مرسی ازسایت خوبتون

ورنامدل83 یا84 باکارکرد175000KM چندارزش دارد؟
مشخصات:
1500cc
فک میکنم مونتاژایران نباشد
رنگ بژ
بدون ضربه
بدون ABS و کیسه هوا

با تشکر!

یکشنبه ۲۰آذر1390

جواب : ورنا ۸۳ با کارکرد ۱۴۰۰۰۰ حدود ۱۲.۸۰۰ می باشد.


رضا

salam ba tashakor va ghadrdani az zahamatetoon.mikhastam etelaati dar morede azera2012 az nazare keifiyate savari narmi va bekhosoos shetab dar moghayese ba modele2011 dashte basham daz ham az vaght va hoseleye shoma sepasgozaram "eradatmande hamishegi reza"

یکشنبه ۲۰آذر1390

جواب : مشخصات و امکانات کلی آزرا ۲۰۱۲ ( گرانجور ) بدین شرح است :

هیوندای گرنجور (آزرا) مدل 2012
 شش سیلندر، 3000 سی سی، شش دنده اتوماتیک

 فرمان هیدرولیک با قابلیت تنظیم در عمق و ارتفاع - شیشه های برقی چهار درب - سیستم صوتی با ورودیآیپاد و و قابلیت کنترل از روی فرمان - سیستم تهویه هوای اتوماتیک دوگانه - آینه های بغل با راهنما - کروز کنترل - شیشه های مجهز به سیستم کاهش نور آفتاب - کامپیوتر سفری - رینگ 18 اینچی - 2 عدد ایربگ - صندلی راننده و سرنشین برقی - سیستم کنترل پایداری - سیستم ضد قفل ترمز - سیستم کمکی ترمز - سقف پانوراما - صندلی و تودوزی چرم ( درب و کنسول ) - سنسور پارک عقب - فرمان و دسته دنده چوب و چرم - آینه الکتروکرومیک - آینه های جانبی برقی تاشو با و راهنما - روشنایی خودکار چراغهای جلو - سنسور پارک جلو - گرمکن صندلی های جلو - چراغ زنون - پرده عقب الکتریکی با جمع شوندگی خودکار هنگام پارک – کی لس استارتر – پرده دستی شیشه های جانبی عقب – نورپردازی داخلی

تجربه رانندگی با مدل ۲۰۱۲ را نداشته ام اما انصافا نسبت به مدل ۲۰۱۱ خیلی زیباتر شده است. امکانات بیشتری هم دارد البته از نظر موتوری کمی ضعیف تر است.


مزدک

باتشکر از شما
لطفا آخرین قیمت هیوندای آی ایکس 35 مدل 2012 وارداتی را به من بگید.
ممنون

یکشنبه ۲۰آذر1390

جواب : سفید ۲۰۱۲ فول شرکتی ۷۲ میلیون


مزدک

با سلام
ضمن عرض تشکر و سپاس از راهنمایی های شما .همانطوری که قبلا عرض کردم من قصد خرید خودرو اس یو وی ترجیحا هیوندای آی ایکس 35 رو دارم ( وارداتی) بعضی ها میگن خودرو های شاسی بلند در پیچها استحکام خوبی ندارند و باید خیلی احتیاط کنی اولا آیا این گفته صحیح است یا خیر کمی توضیح دهید ؟ ثانیا در مورد خودرو مورد نظر من نظر شما چیست ؟
متشکرم از راهنمایی های خوبتون .

یکشنبه ۲۰آذر1390

جواب : خودروهای شاسی بلند مانند پرادو قدیمی ( ۲۰۰۷ ) یا رونیز بله ولی خودرویی مانند آی ایکس ۳۵ از استحکام خوبی برخورداره و مشکلی ندارد. در رنج قیمتی ۷۰ میلیون در حال حاضر یکی از بهترین گزینه ها همین آی ایکس ۳۵ است.  


پویا

برتری ال90 پارس خودرو نسبت به ال90 ایران خودرو چیست که شما ال90 پارس خودرو را توصیه می کنید؟

یکشنبه ۲۰آذر1390

جواب : اگر نگاهی به رده بندی کیفی خودروهای داخلی در آبان ماه بیندازید که در همین وبلاگ نیز قرار داده شده است تندر ۹۰ پارس خودرو در رده ۶ و ایران خودرو در رده ۷ قرار دارد. و تندر پارس خودرو یک رده بهتر است.


 

پویان

باسلام من با توجه به توصیه شما از رکستون ثبت نامی انصراف داده سورنتو 2012 ثبت نام کردم یک هفته دیگه تحویل میگیرم البته بین سورنتو2012 وای ایکس55 مردد بودم .امیدوارم انتخاب درستی کرده باشم فقط می خواستم بدونم در ابتدای کار چه نکاتی را لازم است رعایت کنم

یکشنبه ۲۰آذر1390

جواب : آقا خودروی بسیار خوبی را انتخاب کردید تبریک می گم خدمتتان . نکته خاصی در مورد این خودرو به ذهنم نمی رسد که بخواهم بگویم جز خوبی خودرو


محسن

با سلام خدمت شما
واقعاخسته نباشید بابته وقتی که میگذارید

من میخواستم یک ماشین تا70میلیون بخرم،از سه ماشین ix35 , new sportage , qhashqai با توجه به اینکه امکانات برام مهمه و برای 4نفر سرنشین .
خودم ای اکس 35 و مدنظردارم.
و اینکه اطلاعاتی در مورد پاجیرو امکانش هست بفرمایید؟
اگرتا 70میلیون پیشنهاد دیگری برای ماشین SUV دارید ممنون میشم ذکرکنید.
با تشکر فراوان

یکشنبه ۲۰آذر1390

جواب : من هم از بین این سه گزینه آی ایکس ۳۵ را پیشنهاد می کنم.پاجرو هم خودروی خوبی است ولی به دلیل قیمت بالای آن نسبت به امکاناتش خیلی استقبال نشد ولی در کل خودروی خوبی است مصرف سوختش هم کمی بالاست چهره ظاهری آن هم همه پسند نیست.

حدود ۷۴ میلیون هم سورنتو ۲۰۱۲ را پیشنهاد می مکنم که خودروی عالی هست.


آرشیو سوالات خودرویی

مطالب قدیمی تر  

پرسش و پاسخ به موضوعات خودرویی از ۱۹ آذر ۹۰ به قبل را با کلیک بر روی لینکهای زیر مشاهده نمائید.

پاسخ به سوالات خودرویی( از 19 آذر الی 1 آذر 90)

پاسخ به سوالات خودرویی( از 30 آبان الی 19 آبان 90)

پاسخ به سوالات خودرویی( از 18 آبان الی 1 آبان 90)

پاسخ به سوالات خودرویی( از 30 مهر الی 16 مهر 90)

پاسخ به سوالات خودرویی( از 14 مهر الی 30 شهریور 90)

پاسخ به سوالات خودرویی( از 29 شهریور الی 16 شهریور 90)

پاسخ به سوالات خودرویی( از 15 شهریور الی 7 شهریور 90)

پاسخ به سوالات خودرویی( از 6 شهریور الی 1 شهریور 90)

پاسخ به سوالات خودرویی ( از 31 مرداد الی 11 مرداد 90)

پاسخ به سوالات خودرویی (از 10 مرداد تا 18 تیر 90)

پاسخ به سوالات خودرویی ( از ۱۷ تیر ۹۰ به قبل )تاريخ : سه شنبه 1390/10/13 | | نويسنده : کامبیز

ایکوپرس- دومين خودرو با برند ايران خودرو به نام رانا از ارديبهشت ماه سال آينده روانه بازار‌هاي داخلي و خارجي مي‌شود.
حميد رضا تقوي نژاد معاون استراتژي و برنامه‌ريزي ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت: برنامه توليد اين خودرو در سال آينده 50 هزار دستگاه است که اين ميزان تا سقف 200 هزار دستگاه در سال قابل افزايش است.

وي با اشاره به اينکه پلتفرم خودرو رانا کاملا ايراني است، افزود : اين خودرو با دونوع موتور، تي يو 5 و موتور اي اف 7 به بازار عرضه مي‌شود و موتورديزل ملي که طراحي آن توسط شرکت اپيکو درحال انجام است درسال 92 بر روي رانا نصب خواهد شد.
تقوي نژاد تصريح کرد : خودرو رانا به ايربگ راننده و سرنشين و ترمز ضد قفل تجهیز شده است و داراي استاندارد ايمني سه ستاره Euro ENCAP و همچنين استاندارد ايمني برخورد با عابر پياده مي‌باشد.
معاون استراتژي و برنامه‌ريزي ايران خودرو تاکيد کرد: اين خودرو با هدف عرضه در بازار ايران و بازارهاي هدف منطقه خاور ميانه، روسيه، ترکيه، آفريقا و آمريکاي جنوبي طراحي شده است.
تقوی نژاد خاطر نشان كرد: هدف قيمتي رانا در بازار ايران در مدل پايه 11 ميليون تومان و در مدل‌هاي با ويژگي‌هاي بالاتر تا حداکثر 13 ميليون تومان تعيين شده است.
وي از برنامه‌ريزي وسيع در سطح سازندگان قطعات و مجموعه‌ها در ايران براي توليد اين محصول خبرداد و اظهار كرد: سازندگان ايراني خود را براي توليد انبوه قطعات اين خودرو با بهترين کيفيت و تحويل به ايران خودرو آماده کرده‌اند. قالب‌هاي مربوط به قطعات پرسي (بدنه) اين محصول تماما در ايران توسط شرکت قالب‌هاي صنعتي ايران خودرو طراحي و ساخته شده است.
معاون استراتژي و برنامه‌ريزي ايران خودرو اظهار داشت: در خط توليد بدنه اين محصول برخي قطعات با فناوري بالا بکار رفته که بايد از منابع اروپايي تامين مي‌شد و براي دريافت آنها با مشکلاتي مواجه شديم که خوشبختانه موضوع با تدبير مهندسان ايران خودرو و شرکت تام مرتفع شد. اينک فاز اول توليد آزمايشي پشت سر گذاشته و 80 درصد از تست‌هاي اين خودرو با موفقيت انجام شده است.»
تقوي‌نژاد خاطر نشان كرد: فاز دوم توليد آزمايشي رانا از اول بهمن ماه آغاز و مرحله تجاري سازي آن ابتداي اسفند ماه شروع مي‌شود. اميدواريم از ابتداي ارديبهشت ماه 91 وارد مرحله توليد شده و به‌تدريج تيراژ توليد را افزايش دهيم.
وي تصريح کرد: توليد روزانه اين محصول در سال آینده 200 دستگاه است که اين ميزان در سال 92 به روزانه 500 دستگاه افزايش مي‌يابد.

منبع: دنیای اقتصادتاريخ : دوشنبه 1390/10/12 | | نويسنده : کامبیز

آخرین نیوز: مازراتی قصد دارد یک نسخه اختصاصی از GranTurismo S را به تعداد محدود ارایه کند.این خودرو با رنگ آبی منحصر به فرد قرار است تنها 12 نسخه ساخته شود.

ویژگی های خاص این خودرو رنگ آن با ساختار فیبرو کربن ، طراحی آینه ها و چرخ های 20 اینچی آن است.

فضای داخلی این خودرو نیز لوکس و با ویژگی های خودروهای لوکس مازراتی طراحی شده است.

مازراتی قیمت این خودرو را هنوز مشخص نکرده است.
تاريخ : یکشنبه 1390/10/11 | | نويسنده : کامبیز

ایسنا - شركت خودروسازي راين از شركت‌هاي تابع گروه كرمان خودرو كه قصد داشت مدل Voleex C10 شركت چيني گريت وال را در ايران توليد كند، بنا به دلايلي از انجام اين كار منصرف شد.
اين شركت كه به پايان قراردادش با شركت كره‌اي هيونداي در زمينه توليد خودروهاي آوانته و ورنا نزديك مي‌شود، قصد دارد همكاري جديدي را در زمينه توليد خودرو با شركت خودروسازي گريت وال‌ موتور چين آغاز كند و در همين راستا مونتاژ مدل Voleex C30 را در بم آغاز كرده است.

خودروسازي راين قرار بود همزمان مدل Voleex C10 را نيز مونتاژ كند كه به دليل تك بودن چراغ دنده عقب آن و داشتن تجربه ممانعت پليس از شماره‌گذاري خودرو لوبو به همين دليل، قيد توليد آن را زد و به عبارتي اين خودرو به ايران نيامده، برگشت.
البته دو چراغه كردن دنده عقب خودروها كار نشدني نيست، ولي اين كار به توجه به تغييراتي كه بايد در سيستم خودرو انجام شود، حداقل به چند ماه زمان نياز دارد كه گروه كرمان‌خودرو و شركت چيني گريت وال فعلا قصد انجام آن را ندارند.
شركت خودروسازي راين كه در سال جاري توليد هيونداي ورنا را متوقف كرده و تنها به توليد هيونداي آوانته مشغول است، اميد داشت كه با جايگزين كردن محصولات گريت‌وال جاي خالي ورنا را پر كند. حال بايد ديد با توجه به كنار رفتن يكي از اين خودروهاي چيني آيا اين شركت مي‌تواند به هدف خود برسد يا نه.
Voleex C30 اوايل سال آينده با قيمت احتمالي 22 تا 23 ميليون تومان عرضه خواهد شد.

منبع : دنیای اقتصادتاريخ : چهارشنبه 1390/10/07 | | نويسنده : کامبیز

شرکت خودروسازی هیوندایی موتورز کره جنوبی «کریستوفر چپمن» را به عنوان طراح استخدام کرد.
وی که سال‌هاي سال سابقه همکاری با شرکت بی ام و را داشته است و طراحی خودروهای سری x5 بی ام و را نیز انجام داده است، یکی از شناخته شده ترین طراحان خودرو در دنیا است.
پیوستن وی به مجموعه هیوندایی می‌تواند تحول بزرگی در محصولات برند هیوندایی ایجاد کند و محبوبیتش را در میان مصرف کنندگان بیشتر و بیشتر کند. هم اکنون هیوندایی پر فروشترین برند خودروسازی آسیایی در بازار آمریکا و اروپا است.


منبع : دنیای اقتصادتاريخ : سه شنبه 1390/10/06 | | نويسنده : کامبیز
هفت صبح : مطمئنا همه کسانی که برای خرید خودروی شخصی بودجه ای حول و حوش 15 میلیون تومان کنار می گذارند این دو خودروی خانوادگی را در لیست انتخاب هایشان قرار می دهند.

سمند LX و تندر 90 که فاکتورهای انتخاب آنها برای خریدار ایرانی تقریبا مشابه یکدیگر است؛ فاکتورهایی مثل خانوادگی و جادار بودن، داشتن هزینه های معقول نگهداری و امکانات قابل قبول. نگاهی به نکات مثبت و منفی این دو رقیب می اندازمی تا مشخص شود بالاخره خرید کدام یک از این دو خودروی جاافتاده بازار می توانند از هر لحاظ به صرفه تر باشد.

نمای ظاهری:

ظاهر سمند LX قدیمی تر و به نوعی کلاسیک تر است. همچنین در طول دوره تولید می توان گفت تا حد زیادی به پختگی رسیده و در عین حال نسبت به سایر مدل های سمند ظاهر معقول تری دارد. از سوی دیگر طراحی تندر 90 جدیدتر است ولی این به معنی بهتربودن آن نیست.

نوع طراحی چراغ های عقب به همراه گلگیرهای کوچک و ارتفاع بلند این خودرو باعث شده خریاران کمی درمورد آن دچار تردید شوند. در کل ظاهر سمند که نوعی نمونه برداری از اتاق سری 3 «ب ام و» است بهتر و معقول تر از تندر 90 به نظر می رسد.

وضعیت فنی:

موتور 16 سوپاپ تندر 90 با داشتن 105 اسب بخار قدرت و گیربکس پنج سرعته نرم و دقیق، ظرف 10/2 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر می رسد و نهایت سرعت آن هم به 208 کیلومتر می رسد. درحالی که موتور سمند قدیمی تر بوده و تنها هشت سوپاپه است و 100 اسب بخار نیرو تولید می کند.

ضمن اینکه شتاب آن 11/9 ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز 185 کیلومتر بر ساعت است. همچنین وزن تندر 90 حدود 105 کیلوگرم سبک تر بوده که باتوجه به این سبکی و موتور قوی تر و گیربکس دقیق ترش می توان گفت تندر 90 از لحاظ فنی یک سر و گردن بالاتر قرار می گیرد.

نمای داخلی:

فضای داخلی اتاق تندر 90 به دور از هرگونه هیجان، کاملا ساده است درحالی که سمند از طراحی به مراتب بهتر و معقول تری بهره می برد اما یادمان باشد یکی از مشکلات سمند اندازه بزرگ داشبورد آن و مخصوصا ستون های A جلویش است که به علت پهن بودن دید راننده را تا حدی محدود می کند که باید به آن عادت کنید.

این ضعف در تندر 90 به شکل محدود بودن دید عقب خود را نشان می دهد. در کل نمی توان گفت طراحی داخلی کدام یک از این دو خودرو شرایط بهتری دارد و این سلیقه خریدار است که تصمیم نهایی را می گیرد.

وضعیت رانندگی:

هر دو به ترمزهای ضدقفل ABS مجهز هستند که در سمند به دلیل قدیمی تر بودن تکنولوژی آن عملکردش با تاخیر اندکی همراه است. درمورد دینامیک در حرکتهای مارپیچ، سمند به خاطر وزن بیشتر و آیرودینامیک بهتر، عملکرد مناسب تری دارد و پایداری آن در مقایسه با تندر بالاتر به نظر می رسد.

ولی تمام کسانی که پشت رل تندر نشسته اند اعتقاد دارند که هدایتش به خاطر بهره مندی از کلاچ و گیربکس نرم، بسیار راحت تر از سمند است. ضمن اینکه در قسمت تعلیق و فنربندی هر دو خودرو مشابه یکدیگر بوده و تنها در قسمت عقب محصول رنو خود را برتر نشان می دهد. در کل باید گفت تندر 90 از لحاظ  کیفیت رانندگی بیشتر نظر شما را جلب خواهد کرد.تاريخ : دوشنبه 1390/10/05 | | نويسنده : کامبیز

مهر نوشت:

سخنگوی گروه صنعتی کرمان خودرو از تولید 80 دستگاه اتوبوس دو کابین ویژه حمل و نقل درون‌شهری خبرداد و گفت: پرونده تولید خودروی "ورنا" در ایران بسته شده است.
محمد جعفر مجذوبی در حاشیه بازدید خبرنگاران از تولیدات گروه صنعتی کرمان‌خودرو گفت: هم اکنون توانایی تولید سالانه 3 هزار دستگاه اتوبوس دو کابین و 2000 دستگاه مینی‌بوس وجود دارد که اگر تولید اتوبوس‌های تک‌کابین جایگزین دوکابین شود، ظرفیت تولید به 5 هزار دستگاه خواهد رسید.

سخنگوی گروه صنعتی کرمان‌خودرو افزود: هدف اولیه از راه‌اندازی خط تولید اتوبوس‌های درون شهری در ارگ دیزل، نیاز به وسایل حمل و نقل عمومی و اقبال مردم به استفاده از این وسایل در ترددهای روزانه خود با توجه به قانون هدفمندی یارانه‌ها است، بنابراین برای تولید اتوبوس‌های درون‌شهری مذاکراتی با روسیه، مجارستان و صربستان صورت گرفته، اما هم اکنون تولید اتوبوس‌ در این گروه صنعتی بر روی 80 دستگاه متوقف شده است و تا زمانی که خریداری برای آنها پیدا نشود، نمی‌توان تولید را ادامه داد.

وی با اشاره به اشتغال 400 نفر در این خط تولید گفت: بعد از توقف تولید اتوبوس، تعداد کارگران به 200 و حتی 100 کارگر نیز کاهش یافت که از این تعداد، 350 کارگر در خطوط تولیدی دیگر گروه صنعتی کرمان‌خودرو مشغول به کار شده‌اند؛ در این رابطه البته رایزنی‌های متعددی با شهرداری‌ها و شرکتهای حمل و نقل خصوصی صورت گرفته تا بتوان این اتوبوس‌ها را به فروش رساند و خط تولید را مجدد فعال کرد.

مجذوبی گفت: هم اکنون بیشترین مشکل، تامین منابع مالی است، البته تقاضای ما دریافت کمک بلاعوض نیست و می‌خواهیم تولید را به موقع به بازار رسانیم.

وی همچنین از انجام مذاکره با یک شرکت چینی برای تولید سواری c30 خبرداد و گفت: این خودرو در اوایل بهار سال آینده وارد بازار خواهد شد، بر این اساس توانایی تولید 8 دستگاه از این خودرو در ساعت وجود دارد. البته این خودرو چینی، صادرات زیادی به اروپا دارد و به لحاظ کیفی، یکی از خودروهای موفق است، این درحالی است که در رده‌بندی سال 2010، این شرکت دومین رتبه را کسب کرده است.

به گفته سخنگوی گروه صنعتی کرمان‌خودرو، حضور c30 در بازار ایران نیز موفق خواهد بود. مجذوبی از بسته شدن پرونده تولید ورنا خبرداد و افزود: هم اکنون 15 هزار دستگاه ورنا در بازار وجود دارد و به دلیل تغییراتی که هیوندایی در این خودرو ایجاد کرده، تولید این خودرو متوقف شده است و بر این اساس نیز پرونده تولید ورنا در ایران نیز بسته شده است.

وی اظهار داشت: اولین قطار باری روز گذشته CKD خودرو آوانته را از بندرعباس به بم رسانده و این محموله تخلیه شده است.

 منبع : بازتاب آنلاین

 تاريخ : یکشنبه 1390/10/04 | | نويسنده : کامبیز
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح تغییرات انجام شده در واردات خودرو، گفت: الزام واردکنندگان برای واردات خودرو تنها از کشور مبدا تولید برداشته شد.

حمید صافدل در گفتگو با مهر در خصوص آخرین تغییرات در ضوابط جدید واردات خودرو به کشور گفت: ورود هر گونه خودرو ولو به تعداد اندک یک عدد، مشروط به داشتن کارت بازرگانی از سوی واردکنندگان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: واردات خودرو چه از سوی شرکت و چه از سوی افراد حقیقی باید با رعایت 4 شرط باشد، به این معنا که علاوه بر نو بودن یک خودرو، داشتن نمایندگان خدمات پس از فروش، شرایط بهینه‌سازی مصرف سوخت، استانداردهای 51 گانه و اعلامی از سوی محیط زیست کشور باید از سوی واردکننده رعایت شود.

وی تصریح کرد: چندی پیش دولت مصوب کرده بود که واردات خودرو باید از مبدا کشور تولیدکننده آن باشد، اما هم اکنون این امکان ایجاد شده است که از سایر مبادی نیز، امکان ثبت سفارش و واردات وجود داشته باشد.

صافدل گفت: در ماههای گذشته ثبت سفارش برای خودرو با تغییرات جدید، بیشتر شده است و این تغییرات ثبت سفارش در زمان واردات قطعی خودرو، حتما در بازار داخلی نیز اثرگذار خواهد بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی در دست بررسی است، افزود: برای تغییرات تعرفه واردات خودرو تا به حال پیشنهاد جدیدی دریافت نشده است و اما در مورد خودروهای هیبریدی یا با سوخت‌هایی نظیر انرژی‌ برق، به تازگی تقاضاهایی از سوی برخی بخش‌های مرتبط ارایه شده که بر اساس آن درخواست، معاونت اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز آن را تائید کرده است.

وی تصریح کرد: این پیشنهاد که هم اکنون در حال طی مراحل کارشناسی تصویب در دفتر مقررت واردات و صادرات است، در دستور کار کمیسیون ماده یک قرار دارد که قاعدتا اگر این موضوع تصویب شود، تحولی در نوع خودروهای وارداتی به کشور ایجاد خواهد شد.

به گفته صافدل، تصویب این موضوع، تاثیر بسزایی در سیاستهای جابه جایی مصارف سوخت‌های فسیلی به سمت سوختهای سالم تر و نسل نو خواهد داشت؛ بنابراین امکان اینکه در تعرفه این نوع از واردات خودرو و قطعات آن، کاهش تعرفه‌ای صورت گیرد، وجود دارد.

منبع : بازتاب آنلاین